Уже рік у нашій країні війна. Реалії змушують пристосовуватися до умов, яких раніше неможливо було уявити. Для того, щоб батьки були спокійні, коли діти в школі, тепер недостатньо мати сильних вчителів,  спортивні майданчики та зелений двір.  Безпека дітей – один із пріоритетів в організації навчання.

Тепер у кожній українській школі, мають сертифіковані сховища та укладають алгоритми безпеки, тобто інструкцію про те, хто й куди рухається, як діє на випадок надзвичайної ситуації. Такий алгоритм є і в ліцеї «Educator». Простір закладу забезпечує максимальну безпеку для учнів: закрита територія, сертифіковане комфортне укриття, наявність охорони, генератор, а також психологічний та медичний супровід.

Навчання під час повітряних тривог

Одразу після сповіщення в гучномовці «Увага! Повітряна тривога», всі учні в супроводі вчителів та тьюторів організовано прямують до укриття, цей процес займає 2-3 хвилини. Необхідні речі, такі як: канцелярія, настільні ігри, пляшечки для води тощо – вже чекають в укритті. Діти з собою беруть тільки підручник та зошит.

«Школа має для нас цінність. Ми з Educator 3 роки. То ковід, то війна. У вас навіть онлайн-навчання високого рівня. Зараз ми в Києві і раді, що син може ходити до школи. У нас була можливість виїхати, син сказав, що школу кидати не хоче, бо він в 10 класі, а в тут якісно готують до вступу. Мені як мамі спокійно, я знаю, що з точки зору безпеки в ліцеї роблять все можливе: є тепле світле укриття, в якому не чути вибухів під час атак; психологічний супровід; окремий спеціаліст з питань безпеки, відпрацьовуються алгоритми поведінки в надзвичайних ситуаціях. Коли не було світла, то школа в перший же день поставила генератор. А під час ракетних атак бачу в чаті фото, де він з однокласниками в укритті, продовжує вчитися»,  — ділиться враженнями про школу мама Марина.

У сховищі для кожного класу організований навчальний простір: парти для навчання, килимок з пуфами та іграшками  для відпочинку. Урок продовжується з того місця, на якому він зупинився.

Є Wi-Fi, що дає змогу проводити уроки онлайн та використовувати необхідні наочні матеріали для якісного засвоєння знань. Гарна шумоізоляція дозволяє не відволікатися від уроку на те, що відбувається зовні. У разі вимкнення світла працює резервна лінія на генераторі.

«Коли тривога зранку, то я знаю, що найголовніше для мене, щоб дитина встигла дістатися до школи. Ми живемо поруч, йти близько. Але в будинку в нас укриття немає. Хвилююсь лише, поки син дійде до школи. А далі спокійна, бо там він серед інших дітей і на уроках. Скільки б годин тривога не тривала, для нас цей час не втрачений, він продовжує вчитись. Ліцей «Educator» для нас велика опора зараз»,  — мама Анна.

Безпекові заходи в ліцеї для дітей та батьків

Окрім того, щоб дітям було безпечно в закладі, команда Ліцею Educator займається і просвітницькою роботою з дітьми та батьками, запрошуючи в спільноту кращих експертів.

У липні відбувся онлайн-вебінар «Навчання в небезпечних умовах: досвід ізраїльських колег». Команда Ліцею Educator вирішила розглянути досвід ізраїльської школи Shimon Peres High Tech and Arts high school та провести пряму трансляцію з викладачами цього закладу освіти. Вони докладно розповіли,  наскільки змінився підхід до організації навчання, як вдалося досягти подібного рівня безпеки, як держава допомагає у створенні безпечного простору для дітей, а також про тренування з техніки безпеки з дітьми.

Безперечно, цей семінар дав безліч відповідей на питання всіх учасників. Досвід Ізраїлю в умовах воєнного стану є дуже корисним для нашої держави, освітян,  кожного з нас.

У лютому в ліцеї пройшов «Тиждень безпеки», в рамках якого провели лекцію «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» від ГО «Асоціація саперів України» за підтримки Save The Children Ukraine та Demining Solutions.

«Мої діти вчаться в початковій школі. Це школа повного дня. Коли в Києві почався блекаут, я була дуже вдячна школі, що можу сконцентруватись на своїй роботі й бути спокійною, що діти в теплі, зі світлом від генератора, смачно й тепло поїли. «Educator» дуже швидко адаптується. Це суттєва перевага в такі непрості для країни часи. Як і те, що діти продовжують отримувати якісну освіту, сучасну. Дивуюсь і захоплююсь тим, що команда школи навіть зараз продовжує розвиватись, шукати нові партнерства, знаходити кращі рішення для наших дітей»,  — мама Наталія.

Учні молодшої школи Ужгородської філії отримували корисні знання з безпеки в Головному управлінні ДСНС України. Завдяки ігровій формі навчання у поєднанні з позитивними емоціями, діти засвоїли послідовність дій на випадок виникнення пожежі, або надзвичайної ситуації.

Психологічна підтримка дітей

Війна причиняє суттєві зміни в психоемоційній сфері людей, зокрема дезорієнтацію, підвищену тривожність, емоційне напруження. Це не лише значно погіршує ментальний стан, а й призводить до проблем зі здоров’ям. Особливу увагу в контексті цього питання варто звернути на підлітків, вікові особливості яких характеризуються надмірними переживаннями, пов'язаних із самоідентифікацією, визначенням свого місця в соціумі. Також емоційне напруження та тривожність, спричинені труднощами організації освітнього процесу та невизначеності, відчувають їхні батьки та педагоги.

Команда психологів ліцею працює за 3 напрямками:

  • робота з учнями: арттерапія, музична терапія, ерготерапія, заняття з театрального мистецтва та спорту, досліди з природознавчих дисциплін;
  • робота з батьками: заняття з коуч-психологом щодо відновлення ресурсного стану, мотивації, роботи з тривожністю, що сприятиме стабілізації психоемоційного стану учасників, відновленню впевненості в собі та мотивації;
  • робота з вчителями: заняття-супервізії та навчальні сесії підвищення кваліфікації, що допоможе запобігти вигоранню вчителів та молодіжних працівників.

Нові реалії життя вимагають від нас нових, сміливих і реальних рішень. Саме від активної, відповідальної позиції освітян залежить зараз майбутнє країни — її молоде покоління.

Філії ліцею «Educator» знаходяться за адресами:
Київ:
Вул. Чавдар, 11а (Осокорки)
Пр-т Берестейський (Перемоги), 65 (Нивки)

Ужгород:
Пл. Петефі, 47

Із будь-яких питань звертайтеся за телефоном: +38 093 215 85 63

Читайте також
Коучинг в освіті: модний тренд чи корисний інструмент?

Коучинг в освіті: модний тренд чи корисний інструмент?

На прикладі Програми росту для працівників освітнього закладу
18.02.2022 0

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram