З 2001 року щорічно 26 вересня відзначається Європейський день мов. Основна мета – заохочення вивчення мов протягом усього життя. При цьому поняття європейських мов мається в ширшому сенсі, аніж 24 офіційні мови країн-членів ЄС. Подивімося, що казали про вивчення мов відомі громадські та культурні діячі.

 

1. Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина (Йоганн Вольфганг фон Ґете, німецький поет, прозаїк, драматург, мислитель і натураліст).

2. Знання однієї мови дозволяє ввійти в коридор життя, знання двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі (Франк Сміт, канадський психолінгвіст).

3. Якщо ти розмовляєш з людиною мовою, яку вона розуміє, ти говориш з її головою. Якщо ти розмовляєш з людиною її рідною мовою, то ти говориш з її серцем. (Нельсон Мандела, південноафриканський правозахисник, політик та юрист, президент Південно-Африканської республіки з 1994 по 1999 роки).

4. Хто не знає інших мов, не знає і власної (Йоганн Вольфганг фон Ґете, німецький поет, прозаїк, драматург, мислитель і натураліст).

5. Щоб мова тобі повністю відкрилася, маєш бути залюбленим в неї (Олесь Гончар, український письменник, літературний критик, громадський діяч).

6.  Для вивчення мови вільна допитливість набагато важливіша за грізну обізнаність (Аврелій Августин, християнський теолог і церковний діяч).

7. Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає (Хосе Марія Арце, іспанський політик).

8. Ми повинні вивчати мови – це єдина річ, яку корисно знати навіть погано (Като Ломб, угорська перекладачка, письменниця, одна з перших у світі синхронних перекладачів).

9. Добре виражена думка звучить розумно всіма мовами (Джон Драйден, англійський поет, драматург, критик, байкар).

10. Інша мова — це інше бачення життя. (Федеріко Фелліні, італійський режисер і сценарист)

11. Межі моєї мови визначають межі мого світу. (Людвіг Вітгенштайн, австрійський філософ)

12. Звичаї народу позначаються на його мові, а з іншого боку, значною мірою саме мова формує народ. (Фердинанд де Соссюр, швейцарський лінгвіст, засновник структуралізму).

13. У мові – дух нації (Вільгельм фон Гумбольдт).

14. Мова — це дорожня карта культури народу. Вона розкаже, звідки цей народ прийшов і куди він йде (Ріта Мей Браун, американська письменниця).

15.  Знати багато мов означає мати багато ключів до одного й того ж замка (Франсуа Вольтер, французький філософ)

Читайте також
10 цінних порад від Като Ломб, яка володіла 16 мовами

10 цінних порад від Като Ломб, яка володіла 16 мовами

Стільки років попереду, стільки мов ще можна вивчити!
25.09.2022 0
15 геніально простих шпаргалок, в яких зібрані всі правила англійської мови

15 геніально простих шпаргалок, в яких зібрані всі правила англійської мови

Вивчення англійської, як і будь-якого іншого мови, може бути справою непростою.
20.12.2018 2

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram