Війна в Україні – це не лише активні бойові дії, але й інформаційна війна. Це вплив на населення іншої країни у мирний або воєнний час через розповсюдження певної інформації та захист громадян власної країни від такого впливу. Фейкові новини, дезінформація, деструктивні заклики в мережі, челенджі - це те, з чим ми зустрічаємось в інтернеті все частіше. Це є невіднятною частиною гібридної війни.

Наразі в інтернеті з’являється велика кількість цікавих челенджів, які, на перший погляд, не можуть нікому нашкодити. Наприклад, не так давно був челендж в інстаграмі, де треба було додати фото свого міста в сторіс з відміткою. Також є інтерактивні челенджі типу “Який ти герой фільму? Пройди опитування та дізнайся це!”.

Здається, що ніби такі завдання нічим не відрізняються від того, що ми та наші діти роблять кожного дня в інтернеті. Насправді поруч з цим криється небезпека, особливо у час війни. Команда освітнього проєкту #stop_sexтинг розпочинає спецпроєкт про захист дітей в інтернеті від небезпечних челенджів.

Як дорослі можуть попіклуватись про безпеку дітей в інтернеті в непрості часи?

  • Важливим є розвиток навичок критичного мислення у дітей та підлітків. Таким чином вони можуть ставити під сумнів те, що бачать в інтернеті, навіть, якщо це їхні друзі пишуть чи публікують в мережі. А також критично оцінювати будь-які челенджі та їхній ймовірний вплив на життя дитини.

  • Невіддільною частиною безпеки дітей в інтернеті є цікавість батьків тим, що дитина робить в інтернеті — в які ігри грає, які додатки використовую, які сайти відвідує, якими челенджами цікавиться.

  • Важливо, щоб дорослі не боялись говорити з дітьми та підлітками про ризики в інтернеті. Адже так вони будуть проінформовані, а значить і захищені.

  • Задача дорослих — навчити дітей дбати не тільки про власну безпеку, а і про безпеку інших. Наприклад, це стосується прийняття дитиною переживань інших, оцінка контенту, який дитина хоче опублікувати: “Чи це нікого не образить?”.

Про проєкт #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг – найбільший в Україні освітній проєкт щодо захисту дітей в інтернеті. Отримав премію Глобального договору ООН та загалом навчив більше ніж 500 000 дітей та батьків. В межах інформаційної компанії торкнувся мільйонів українських родин. 

 Посилання на проєкт #stop_sexтинг

Сайт: https://stop-sexting.in.ua/

Instagram https://www.instagram.com/stopsexting.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/stopsextingua/

YouTube: https://www.youtube.com/StopSextingUkraine

TikTok: www.tiktok.com/@stopsexting

Читайте також
5 фільмів про кібербезпеку

5 фільмів про кібербезпеку

Рекомендує Анастасія Дьякова
31.01.2021 0

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram