Британські вчені не виявили посилення зв'язку між використанням гаджетів і психічним здоров'ям підлітків за останні 30 років. Це суперечить популярному твердженню про згубний вплив смартфонів і соцмереж на молодих людей.

У дослідженні Оксфордського інституту інтернету, що проводилося з 1991 року, взяли участь понад 430 тисяч дітей і підлітків у віці від 10 до 15 років.

Вчені вивчали взаємозв'язок між переглядом телебачення, використанням смартфонів і соцмереж та депресією, емоційними й поведінковими проблемами та схильністю до суїциду за останні 30 років.

Оксфордське дослідження не виявило суттєвих змін між використанням гаджетів і психічними проблемами у підлітків.

Крім того, вчені з'ясували, що за останні 10 років вплив телебачення і соцмереж на виникнення депресії зменшився. Водночас часте перебування в соціальних мережах почало більше впливати на емоційний стан підлітків.

Це дослідження не підтверджує побоювання регуляторів і законодавців, які останнім часом дедалі частіше говорять про згубний вплив цифрових технологій на психічний стан людей, зокрема, підлітків.

Фактори впливу на психічне здоров'я

Відповідаючи на питання, учасники дослідження із США й Великої Британії оцінювали свої почуття за горизонтальною шкалою. Їх також просили вказати кількість часу, проведеного у соцмережах або за мобільним пристроєм.

У січні 2021 року інше дослідження вказало на зв'язок між надмірним використанням соціальних мереж і поганим самопочуттям, а також заниженою самооцінкою серед підлітків.

Пандемія коронавірусу також істотно позначилася на психологічному стані підлітків. Британський уряд, наприклад, оголосив про виділення 500 млн фунтів на розвиток служб психічного здоров'я, з яких 79 млн призначено для допомоги дітям і підліткам.

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram