Британські вчені не виявили посилення зв'язку між використанням гаджетів і психічним здоров'ям підлітків за останні 30 років. Це суперечить популярному твердженню про згубний вплив смартфонів і соцмереж на молодих людей.

У дослідженні Оксфордського інституту інтернету, що проводилося з 1991 року, взяли участь понад 430 тисяч дітей і підлітків у віці від 10 до 15 років.

Вчені вивчали взаємозв'язок між переглядом телебачення, використанням смартфонів і соцмереж та депресією, емоційними й поведінковими проблемами та схильністю до суїциду за останні 30 років.

Оксфордське дослідження не виявило суттєвих змін між використанням гаджетів і психічними проблемами у підлітків.

Крім того, вчені з'ясували, що за останні 10 років вплив телебачення і соцмереж на виникнення депресії зменшився. Водночас часте перебування в соціальних мережах почало більше впливати на емоційний стан підлітків.

Це дослідження не підтверджує побоювання регуляторів і законодавців, які останнім часом дедалі частіше говорять про згубний вплив цифрових технологій на психічний стан людей, зокрема, підлітків.

Читайте також

Фактори впливу на психічне здоров'я

Відповідаючи на питання, учасники дослідження із США й Великої Британії оцінювали свої почуття за горизонтальною шкалою. Їх також просили вказати кількість часу, проведеного у соцмережах або за мобільним пристроєм.

У січні 2021 року інше дослідження вказало на зв'язок між надмірним використанням соціальних мереж і поганим самопочуттям, а також заниженою самооцінкою серед підлітків.

Пандемія коронавірусу також істотно позначилася на психологічному стані підлітків. Британський уряд, наприклад, оголосив про виділення 500 млн фунтів на розвиток служб психічного здоров'я, з яких 79 млн призначено для допомоги дітям і підліткам.

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram