Osvitanova.com.ua

Айтівці-початківці найбільше цінують у роботі можливість працювати віддалено (17%), отримувати високу зарплату (14%) та професійно розвиватися (13%). Такі дані отримано в результаті опитування учасників навчального «Марафону ІТ технологій»* від EPAM Campus, де студенти ділились своїми уявленнями про ідеальну роботу.

Також серед найпопулярніших критеріїв, які мають бути присутні в роботі, називають дружний колектив, гнучкий графік, персональне зростання та цікаві завдання. Цікаво, що молодші респонденти частіше хочуть «бути корисними» і «змінювати світ», а серед старшої категорії згадувалися такі критерії, як work-life balance і наявність медичного страхування.

«У спеціалістів-початківців базові критерії залишаються незмінними. Проте ми спостерігаємо, що молодь намагається бути більш корисною й того самого чекає від компанії, звертаючи особливу увагу на цінності бренду. Майбутнім фахівцям важливі соціальні ініціативи, можливість бути залученими до волонтерських проєктів і, звісно, розвиватися на своєму робочому місці», – зазначає Денис Гриньов, керівник освітніх програм EPAM Україна.

Один з учасників описав ідеальну роботу так: «Почуття щастя перебування на своєму місці. Дитячий азарт, коли лягаєш спати і думаєш, яким чудовим буде завтрашній день». Респонденти також надали і такі відповіді: «Працювати з користю для людства», «Створювати круті продукти на рівні Тоні Старка» і «На роботу мрії не потрібно прокидатися о 6-7 ранку». Також серед критеріїв є «висока зарплата і безплатна кава».


Крім того, у рамках опитування 58% респондентів вказали, що вони вже працюють в IT чи поєднують роботу з навчанням. Війна вплинула на вибір професії у 51% респондентів, 74% стежать за популярними спеціальностями на ринку.

*Дані зібрані в результаті опитування учасників навчального марафону EPAM Campus, анкетування проводилося з 5 до 22 листопада 2024 року. Відповіді залишили 774 особи. 

{{read_more|Читайте також| 6726, 6685}}

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

Поширити у соц. мережах: