Osvitanova.com.ua

Юлія Кудіна — кар’єрна консультантка й головна по людях у Reface. Має 9 років досвіду HR у продуктових IT-компаніях, стартапах та на аутсорсі з хедкаунтом від 100 до 1000+ людей. 18 жовтня 2024 року Юлія провела лекцію у школі Bazilik School «IT: із чого почати» і розповіла, як починати свій шлях в IT, які скіли потрібні на різних посадах та які алгоритми пошуку тієї самої першої роботи. В Bazilik законспектували основні тези лекції.

Виклики IT-сфери під час війни

З початку повномасштабної війни багато сфер на ринку праці зіштовхнулось із новими викликами. Не стала винятком і IT-сфера. Профільні курси обіцяють, що в цю галузь легко ввійти за декілька місяців. Однак справжня ситуація така, що початківців багато, а ринку часто немає що їм запропонувати. Наразі є три IT-спеціальності, у яких найбільша конкуренція серед джунів — це QA-інженер, UI/UX дизайнер, Front-end розробник. Ураховуйте це, обираючи спеціальність для старту. 

Можливості у міжнародних компаніях

Для українців відкрилося більше можливостей у міжнародних компаніях — ми справді відомі тим, що маємо сильних IT-спеціалістів, а зараз вони стали ще популярнішими. Водночас є одна маленька деталь — загальний рівень володіння англійською мовою в Україні невисокий. Тому якщо мене попросять назвати одну навичку, яку раджу розвивати абсолютно всім, перш ніж іти в IT, то це буде англійська. Порада універсальна для технічних та нетехнічних спеціальностей.

Дослідження ринку

На початку пошуку роботи раджу провести дослідження ринку, щоб розуміти, які вакансії актуальні та як вони називаються в різних компаніях. Лише після цього доцільно оновлювати резюме, портфоліо та профіль в LinkedIn. Там важливо «підсвітити» потрібні ринку навички та досвід.

Баланс хард- і софт-скілів

Використання соціальних мереж і нетворкінгу — ще один етап креативного пошуку роботи. Якщо у вас є мережа знайомих, пов’язаних з IT-галуззю, то цілком нормально — просити їх про допомогу в пошуку роботи. На мою думку, у нетворкінгу є великий потенціал, і за допомогою цього інструменту рекрутмент працюватиме все ефективніше.

Я люблю IT-сферу за те, що багато компаній обирають кандидатів приблизно 50 на 50 — за хард- та софт-скілами. Серед хард-скілів можуть бути необхідні знання мов програмування та іноземних мов, робота з операційними системами, системами для ведення продажів, документування та бухгалтерського обліку. Ці всі навички різняться для конкретних вакансій — ми можемо побачити їх в описі вимог.

Важливість софт-скілів

Водночас компанії часто враховують, чи впишеться людина в культуру компанії та які софт-скіли має. М’які навички для різних посад перетинаються, тож я можу перелічити основні:

наполегливість, адже через велику конкуренцію потрібно стукати в різні двері;  уміння й бажання навчатися та звертатися за порадами; відповідальне ставлення до процесу роботи й розуміння, що ти — командний гравець; системне мислення та вміння концентруватися на поставленому завданні.

Як ефективно шукати роботу

Пошук роботи — це також робота, особливо в сьогоденних реаліях ринку. Шукачу роботи необхідно не лише наполегливо відгукуватись на вакансії в багато компаній, а й уміти знаходити вакансії, адаптувати своє резюме, писати мотиваційні листи та виходити на людей, які працюють у компанії, що зацікавила. Я рекомендую робити приблизно 10 відгуків за день, якщо ви в активному пошуку роботи.

Терміни пошуку роботи

Для мідла нормальний строк пошуку роботи в IT — 3-6 місяців. Для початківця пошук може тривати до року. Тому спочатку потрібно себе запитати, чи є у вас фінансова подушка та чи готові ви тимчасово займатись іншою справою — можливо, менш цікавою для вас, але яка приноситиме гроші.

{{read_more|Читайте також| 6642, 6623}}

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

Поширити у соц. мережах: