Osvitanova.com.ua

Вероніка Клименкова, старша рекрутерка в SoftServe, склала кілька рекомендацій щодо написання резюме, яке помітять рекрутери.

Пиши коротко, вкладай зміст у кожне слово
У резюме важливі конкретика та факти, адже рекрутери мають швидко зрозуміти, чому саме тебе варто розглянути на вакансію.
Замість загальних фраз про ефективність, відповідальність та роботу в команді, краще описати результати своєї роботи.

Наприклад: «Запровадив систему code review в команді з 6 осіб, що зменшило кількість багів на 20%».

Подбай не тільки про зміст, а й про форму
Тут мова піде про user experience. Резюме має бути гарно структуроване, відформатоване, а шрифт — читабельним. Так рекрутер легко знайде потрібну інформацію.

Для цього:

Використовуй списки, якщо треба щось перерахувати. Відокрем змістовні блоки один від одного, розділяй текст на абзаци. Краще використовувати стримані дизайни в сіро-біло-синій гамі.

💡 Якщо дуже хочеться додати яскравості — зроби це. Проте резюме має лишатись читабельним та привертати увагу насамперед текстом.

Змістовні блоки:
1. Вкажи контакти
Їх краще вказати зверху, щоб рекрутер міг швидко зорієнтуватись, як тебе сконтактувати.

Перерахуйте тут основне:

посилання на LinkedIn імейл телефон зручний месенджер країну та місто

💡 Попри віддалену роботу, компанії часто шукають працівників у певній країні, але без прив’язки до міста. Якщо їх вказати, економиш час і собі, і рекрутеру.

2. Додай Summary
Додай короткий опис свого досвіду на початку, щоб одразу сформувати загальну картинку про себе. Вмісти це у 3-5 речень.

Формула успішного summary:

напиши свою спеціалізацію та основні технології, з якими працюєш вкажи, як довго ти це робиш, що ще додатково знаєш та вмієш тут також можна вказати свої досягнення та кар’єрну мету

3. Перерахуй технічні навички та знання мов
Перелічи технології та інструменти, з якими працюєш, у порядку спадання: від найсильніших до найслабших. Також їх можна згрупувати за типом технологій.
Вкажи мови, які можеш використовувати в роботі, та рівні знань. Важливо вказати їх офіційними рівнями, а не крапочками чи смужками.

Наприклад:
English — Upper Intermediate (B2)

4. Опиши досвід роботи
Найважливіший блок залишили наостанок.

Тут потрібно вказати такі моменти:

проєкти, з якими працював(-ла) компанії, де ти працював(-ла), термін роботи в них та посаду короткий опис цих проєктів — технології, які використовував(-ла) на кожному проєкті твої задачі також можна зазначити розмір команди

Кожен проєкт зазначаємо окремо.

Перевіряємо себе:
В гарному резюме можна знайти потрібну інформацію за 5–10 секунд. Якщо це займає більше часу, значить, треба попрацювати над формулюванням та форматуванням. Для цього можна показати резюме друзям, адже свіжий погляд ніколи не завадить.

{{read_more|Читайте також| 6666, 6532}}

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

Поширити у соц. мережах: