За деякими дослідженнями, люди бояться публічних виступів більше, ніж смерті. Про це пише Кармін Ґалло (Carmine Gallo) у своїй книжці «Talk like TED: the 9 public speaking secrets of the world’s top minds». Ніхто не хоче виявитися нудним або безкорисним промовцем. Однак є дуже успішні спікери, презентації яких набирають мільйони переглядів. У чому їхній секрет? Щоб це зрозуміти, Ґалло здійснив колосальну роботу – проаналізував 500 найуспішніших TED-презентацій, поспілкувався з найпопулярнішими TED-спікерами й провідними дослідниками в галузі психології. Що ж це за секрети? Засновниця проєкту «Мова – ДНК нації» Наталія Клименко поділилася в своєму блозі конспектом книжки. 

Секрет 1: Дайте собі волю (Unleash the master within) – будьте натхненними, щоб надихати. Ґалло переконаний, що спікер має відчувати пристрасть до своєї теми, тому коли він когось починає тренувати, він обов’язково запитує: «Що змушує ваше серце співати?».

Секрет 2: Використовуйте силу історії – розкажіть історію, щоб продемонструвати свою думку. Це може бути особиста історія, історія про іншу людину, або історія успіху чи невдачі бренду. У будь-якому разі ця розповідь повинна мати зв'язок з вашою темою й навчати ваших слухачів.

«Історії – це інформація з душею» (Брене Браун, американська письменниця, дослідниця).

Секрет 3: Говоріть, ніби зі своїм другом. Для цього найголовніше – тренуватися й тренуватися. На що варто звертати увагу? Швидкість, гучність, темп, паузи, мову тіла, жести.

Секрет 4: Розкажіть щось нове. Поділіться інформацією, яка буде зовсім новою для вашої аудиторії, або по-іншому подана, або запропонуйте свіжий спосіб розв'язувати стару проблему. Річ у тім, що людям подобається дізнаватися щось нове.

«Вивчення чогось нового активує ті самі області в мозку, що й наркотики та азартні ігри» (Кармін Ґалло).

Секрет 5: Приголомшіть – створіть вау-момент. Це можна зробити за допомогою незвичного реквізиту (див. презентацію Білла Гейтса) чи демонстрації, малюнків, фото або відео. А ще використовуйте цікаві цифри – статистика не обов’язково має бути нудною (див. презентацію Ганса Рослінга). Це допоможе аудиторії запам’ятати вашу презентацію надовго.

Секрет 6: Розважайте – додайте гумору вашій презентації. Але це не означає, що вам потрібно «травити анекдоти». Скоріше навпаки. Поділіться вашим спостереженням, наведіть цікаву цитату або метафору, покажіть доречне смішне відео або світлину.

Секрет 7: Дотримуйтеся 18-хвилинного правила. Автор пише, що цього досить, щоб донести повідомлення до аудиторії. До речі, він пропонує 3 кроки, щоб побудувати свій виступ:

  1. Створіть заголовок, що поміститься в дописі для Twitter. Ґалло пише, що він передусім просить спікерів сформулювати те, що вони хочуть донести до аудиторії за допомогою 140 символів.
  2. Напишіть три ключові повідомлення до вашого заголовка.
  3. Посильте ваші повідомлення історіями, статистикою й прикладами.

«Якщо ви не можете пояснити вашу велику ідею за допомогою 140 символів або менше, продовжуйте працювати над вашим повідомленням» (Кармін Ґалло).

Секрет 8: Створіть повноцінну картинку в уяві вашої аудиторії. Використовуйте для цього якомога більше органів чуття: зір, слух, дотик, смак і запах. При цьому автор нагадує, що можна «малювати» словами, а якщо ви використовуєте картинки, то вони не мають дублювати ваші слова, а підсилювати їх.

Секрет 9: Будьте собою. Оскільки люди відчувають награність.

Отакі секрети. Я думаю, що про них варто пам’ятати під час підготовки до будь-якого виступу, а не лише на TED.

До речі, мені ця книга сподобалася більше, ніж «TED Talks. The Official TED Guide to Public Speaking» Кріса Андерсона.
 

Читайте також

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram