Багато батьків часто чують від дітей прохання подарувати їм домашнього улюбленця. Щоб відмовити дитині було ще складніше, МР зібрав для вас 8 фактів про користь домашніх тварин для розвитку малюків.

 1. Знижують рівень стресу

Вчені наголошують, що ігри з домашніми тваринами підвищують рівень серотоніну та дофаміну, які заспокоюють та розслаблюють. Результати досліджень свідчать, що навіть простий дотик до собаки здатний знизити рівень гормону стресу кортизолу. Ще одне дослідження довело, що погладжування кішки протягом 20 хвилин допомагає зняти стрес.

2. Розвивають почуття відповідальності

Турбота про улюбленця розвиває почуття відповідальності у дитини. Для того, щоб залучити малюка до піклування про тварину, поставте перед ним просте завдання – наприклад, стежити за тим, щоб у вихованця завжди була вода. Старші діти можуть не тільки стежити за харчуванням тварини, але й допомагати чистити лоток, купати і вигулювати його.

3. Допомагають формувати здорові звички

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина проводила більше часу на свіжому повітрі, купіть їй собаку! Якщо в будинку з'являється собака, то її доведеться вигулювати, а отже дитина буде знаходитися на свіжому повітрі частіше. Також можна бігати з собакою, грати в активні ігри і навіть кататися на велосипеді разом зі своїм чотирилапим другом.

4. Знижують відчуття самотності

Згідно з дослідженням, проведеним у Великій Британії, домашні тварини допомагають психічному здоров'ю людей, у тому числі і дітей. Учасники дослідження повідомили, що вихованці зменшують почуття самотності. Домашня тварина стане чудовим компаньйоном для дитини. Особливо важливим є спілкування з вихованцем для тих дітей, батьки яких багато працюють.

5. Формують емоційний інтелект

Емоційний інтелект розвивається у спілкуванні, тому важливо розмовляти з дитиною. Для розвитку емоційного інтелекту також можна завести домашнього вихованця. Завдяки тваринам дитина вчиться краще розуміти почуття інших. Таким чином, у них розвивається емоційний інтелект.

6. Вчать ділитися

Улюблена кішка чи собака стане найкращим другом дитини, з якою вони з радістю ділитимуться всім – від їжі до іграшок. На думку психологів, у такий спосіб діти вчаться ділитися з тими, кого люблять.

7. Знижують ризик виникнення астми

Наявність домашніх собак знижує ризик виникнення астми у дітей на 15 відсотків. Такого висновку дійшли шведські вчені. Відомо, що діти з вираженою алергією на котів чи собак мають уникати контакту з ними. Але результати дослідження довели, що дитина, яка росте в сім'ї з собакою, з меншою ймовірністю отримає астму надалі.

8. Розвивають комунікаційні навички

Домашні тварини не лише розвивають комунікабельність дітей, а й підвищують їхню самооцінку. Турбота про тварин несе за собою відповідальність, що дає дітям відчуття задоволення. Крім того, домашні вихованці допомагають почувати себе більш розкутими навіть сором'язливим дітям! 

Джерело фото Depositphotos

Читайте також
20 мультфільмів про домашніх улюбленців

20 мультфільмів про домашніх улюбленців

Чудовий привід поговорити з дітьми про тих, кого ми приручили
28.11.2019 0

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram