18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації. Для запобігання насильства важливо відкрито говорити про проблему, проводити навчання фахівців, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків і дітей. 

Дослідження, проведене минулого року в Україні серед дітей 5-18 років, показало, що:

  • 84% дітей починають користуватись інтернетом у 5-11 років.

  • Відмічається тенденція до «омолодження» початку користування інтернетом та соціальними мережами з кожним роком.

  • 83% дітей побачили вперше сексуальний контент у 7-13 років. Дітям молодшого віку було складно ідентифікувати свої відчуття від такого контенту, у них значуще вище показник страху, ніж у старших за них дітей.

Британська організація Internet Watch Foundation виділила найпоширеніші види злочинів в інтернеті проти дітей за останній рік: 

  • самостійно створений контент сексуального характеру (селфі), що діти були змушені робити на вимогу злочинців, вдома у своїх кімнатах: IWF було виявлено 73% саме такого контенту;

  • веб-стріми, які діти під примусом проводять з дому;

  • втягування в ці прямі ефіри, стріми своїх молодших братів та сестер, які навіть не знають, що це можна записати (в 57% контенту бачили саме цю тенденцію).

Більше того, минулого року в США в даркнеті було виявлено сайт, присвячений жорстокому поводженню з дітьми віком до п’яти(!) років. Він був загальнодоступним понад два роки, протягом яких кількість підписників зросла до сотень тисяч. Основною перевагою таких відео злочинці називали “неможливість маленьких дітей повідомити про насильство”. Це яскраво підкреслює важливість механізмів запобігання та освіти щодо безпеки в мережі навіть найменших дітей.

Саме тому цього року освітній проєкт #stop_sexтинг акцентує увагу на захисті дошкільнят і дітей молодшої школи та випускає освітній мультфільм, книгу для дітей та нові уроки.

Перший мультфільм в Україні про безпеку дітей онлайн “Хаппі та її суперсила”

Освітній проєкт #stop_sexтинг, українська студія анімації Wow-How Studio, а також дитяча письменниця Іра Бова раді представити перший мультфільм в Україні про безпеку дітей онлайн “Хаппі та її суперсила”.

Ця історія - ідеальний початок для обговорення безпечного використання інтернету з дітьми 5-10 років. Казка розповідає про черепашку, на ім'я Хаппі, що вчиться у молодшій школі і як більшість дітей полюбляє користуватися гаджетами. Одного дня в соціальній мережі Хаппі отримує запит на дружбу. Черепашка його приймає і спілкується з незнайомцем - Тритоном. Чим закінчиться ця історія, дивіться разом із дітьми на YouTube.

Більше того, завдяки спільним зусиллям мультфільм доступний також англійською мовою. Подивитися можна тут.

“Ми дуже раді, що змогли підтримати проєкт #stop_sexтинг у важливій справі захисту дітей в інтернеті! Сподіваємось, що завдяки анімації, яка відкриває додаткові формати та можливості донесення історії про черепашку Хаппі, якомога більше дітей та їх батьків дізнається, як поводити себе в цифровому просторі та убезпечитись від небажаних знайомств”, - Сергій Цимбал, CEO Wow-How Studio.

 

 

 

 

Книга для дітей «Безпечний інтернет. Завтра в школу» 

Експертка проєкту #stop_sexтинг та психологиня Аліна Касілова написала книгу «Безпечний інтернет. Завтра в школу» для дітей 5-8 років. Ця книга допоможе маленьким користувачам мережі дізнатися, що є головним в користуванні інтернетом, яких правил поведінки треба дотримуватись, навіщо потрібні обмеження часу та чи можна самостійно завантажувати ігри.

Книга гармонійно поєднує ігрові вправи та розвиток дитини з надзвичайно важливою розмовою про безпеку в інтернеті. Книга доступна за посиланням: https://shop.talantbooks.com.ua/bezpechniy-internet/

Уроки про безпеку в інтернеті під час війни для дітей 1-11 класів

Команда проєкту #stop_sexтинг з 18 листопада проведе серію вебінарів для вчителів «Ключові онлайн-навички дітей шкільного віку у воєнні часи. Як навчити дітей безпечної поведінки в інтернеті»”. Під час вебінарів відбудеться презентація нових уроків “Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?” для учнів трьох вікових категорій, створених у партнерстві та за фінансової підтримки ChildFund. Реєстрація на онлайн-навчання за посиланням: https://forms.gle/3Tm83LuZ9CBhog2F6  

На жаль, у час війни російські військові знаходяться не лише у фізичному просторі - на наших землях чи в країні, вони проникають у наш онлайн-простір. Вони намагаються зібрати якомога більше інформації через відкриті джерела в інтернеті та публікації в соціальних мережах. Так, наприклад, через побудову довірливих стосунків у листуваннях чи навпаки через залякування дітей та підлітків вони можуть отримувати дані про цивільні об’єкти інфраструктури чи переміщення військових. Часом діти не вбачають у передачі інформації загрозу, що може призвести до трагічних наслідків, та не розуміють свою відповідальність за такі дії. 

Усі уроки стануть після проведення вебінарів на сайті https://stop-sexting.in.ua/category/materials/ .

Нагадаємо, що уроки можна провести як батькам удома, так і вчителям у школах.

За проведення уроків та перегляд вебінару передбачено отримання сертифіката про підвищення кваліфікації освітян. 

 

Читайте також
#stop_sexтинг: Челенджі в інтернеті: як дорослі можуть захистити дітей

#stop_sexтинг: Челенджі в інтернеті: як дорослі можуть захистити дітей

Фейкові новини, дезінформація, деструктивні заклики в мережі, челенджі - це те, з чим ми зустрічаємось в інтернеті все частіше.
28.07.2022 0
5 фільмів про кібербезпеку

5 фільмів про кібербезпеку

Рекомендує Анастасія Дьякова
31.01.2021 0

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram