Згідно з дослідженням, що було проведено в Україні серед школярів 6-18 років в 2021 році, третина опитаних проводить в інтернеті від 3 до 5 годин щодня, а з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, зміною місця проживання багатьох дітей, навчанням онлайн, ця кількість часу лише зростає. Так само зростає імовірність того, що дитина натрапить на злочинців в інтернеті. Тож, куди звертатися, якщо це трапилось?

Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті 1545 (3)

Вже третій рік в Україні працює урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті – 1545 (далі обрати 3). За цей час спеціалісти опрацювали близько 600 звернень українців. 

Лінія була створена із метою підвищення рівня обізнаності дітей, батьків та  спеціалістів, які працюють у контакті із дітьми про попередження та реагування на ризики, із якими діти можуть зіткнутися в інтернеті. Звернутися на лінію можна анонімно, цілодобово та безплатно.

Психологічна лінія підтримки на тему онлайн-ризиків https://stop-sexting.in.ua/ 

Цього року розпочала роботу консультаційна психологічна лінія підтримки #stop_sexтинг для дітей, що постраждали від онлайн-ризиків. Також за допомогою можуть звернутись батьки, діти яких є постраждалими в інтернеті.

У якому випадку варто звернутися за консультацією?

  • якщо дитина зіштовхнулась в інтернеті з погрозами чи шантажем;

  • вимаганням інтимних фото у дітей та підлітків;

  • розповсюдженням приватних фото та відео неповнолітніх  іншими користувачами;

  • кібербулінгом.

Діти та батьки можуть напряму звернутися за допомогою на сайті https://stop-sexting.in.ua/  (кнопка внизу головної сторінки), заповнити анкету та отримати психологічну підтримку спеціаліста #stop_sexтинг. Консультації є конфіденційними та безкоштовними.  Разом з психологом ви знайдете рішення кризової ситуації, а також створити алгоритм протидії схожих ризиків та захисту дитини в інтернеті.

Портал повідомлень про небажаний контент IWF

На сайті #stop_sexтинг ви також маєте змогу повідомити про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал наших партнерів Internet Watch Foundation працює як лінія звітування. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.

Як спрацьовують повідомлення?

Всі повідомлення, надіслані через Портал https://stop-sexting.in.ua/send/ , обробляються партнерами у Великобританії. Ви можете зберігати анонімність, проте якщо ви хочете дізнатися статус щодо видалення матеріалів, просимо зазначати контактну інформацію.

Де можна дізнатися більше на тему інтернет-безпеки дітей?

З 27 по 30 вересня у Польщі відбудеться 16 Міжнародна конференція «Безпека дітей та молоді в інтернеті». Це найбільша подія в Польщі, присвячена питанню онлайн-загроз і безпеки, що цього року буде транслюватися українською мовою. Засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг Анастасія Дьякова стане спікеркою події, а тренерка та психологиня проєкту Аліна Касілова та тренер-методолог проєкту Василь Філоненко проведуть практичні сесії.

Участь у конференції безоплатна, а всі зареєстровані учасники отримають сертифікат, що підтверджує участь у конференції.

Запрошуємо ознайомитися з розкладом, а також зареєструватися за посиланням: https://conference.saferinternet.pl/ua/rejestracjaua 

{{read_more|Читайте також| 4305, 4651}

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram