Володимир Співаковський, засновник корпорації «Гранд», поділився своїми спостереженнями, як змінилися критерії вибори школи в батьків.
Багато хто помітив, що батьки дуже змінили свої пріоритети при виборі школи для дитини. Вони до останнього чекають і шукають інформацію, яка допоможе зробити цей вибір.
І тут з’ясовується одна особливість. Якщо раніше вони запитували, чи їх дітей добре навчатимуть в обраній школі, над якими проєктами працюватимуть діти та як розвиватимуться, то зараз знання не є пріоритетом.
Безпека дитини вийшла на перше місце по важливості. Зрозуміло, чому. З усім тим, я думав, що знання будуть принаймні на другому місці. Але ні.
На другому місці стоїть соціалізація, можливість спілкуватися з друзями. Це також зрозуміло.
І лише на третьому місці – знання. І це логічно.
Четверте місце. З’ясувалося, що вибір стосовно школи батьки роблять не тому, що їм хтось порадив, а виходячи від обставин сім’ї – упередження, наявність достатньої кількості комп’ютерів, можливості батьків бути залученими у навчання, наявності чи відстуності шкіл поряд і головне від характеру самої дитини – її посидючості, незалежності та вміння самоорганізовуватись
На жаль самоорганізованими є лише 20; школярів.
Я знаю одну сім'ю, в якій хлопчик взагалі не хотів вчитися (7 клас). Ні в звичайній школі, ні в дистанційній. І мама з ним цілком замучилась. Стояла над душею щодня.
Місяць йшов за місяцем, на нервах з обох сторін. Аж якось син спересердя не сказав: «Мамо, дай мені спокій. Йди. Я втомився від цього всього. Зроблю все сам».
Мама заплакала у відповідь на цю грубість і пішла.
Уявіть її здивування, коли виявилося, що він справді дізнався все, що було потрібно. І з цього дня він став таким хлопчиком, про якого всі кажуть «золота дитина».
Це я до того, що зараз, слава Богу, є вибір: офлайн, онлайн, с живими уроками, екстернат (с консультаціями і без), змішане і ще інші варіанти. Є з чого обрати. Але цей вибір треба зробити самостійно.
Наприклад, зараз найкращі онлайн-школи, як би це не було дивно, на першому серед своїх переваг називають «турботу про батьків», вони обіцяють зняти з батьків головний біль щодо школи. І це відгукнулось батькам... вони хочуть, щоб їх діти навчались в таких школах.
Тому що ці школи знаходять способи показати дитині, що зараз є дійсно важливим: вроджені особливості й схильності, здатність концентруватися, асоціативне та творче мислення, емоційний баланс тощо.
Також ці школи дають найважливіше – вмілу психологічну допомогу при посттравматичному синдромі, стресових розладах від війни, булінгу, ковіду та насиллі.
Чи потрібно пояснювати, наскільки високий це має попит.
Як змінилися критерії вибору школи з початком війни
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки й групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.