Спільнота альтернативної освіти робить неймовірне – проводить онлайн третій фестиваль ВільнОсвіта. Четвертий ефір під назвою «Освітні проєкти для наших дітей за кордоном. Поради з першого досвіду. Панельна дискусія» відбувся 25 квітня у вигляді обговорення з трьома феями, які вже встигли створити власні проєкти для наших діток за кордоном – Валентиною Мержиєвською, Анною Сушко та Ксенією Панасюк.
Нижче запис ефіру, головні тези та корисні посилання.
За словами спікерок, вони робили свої проєкти заради себе та своїх дітей, а також як подяку волонтерам, які чекають включеності від тих, хто приїхав в їхню країну. Створення освітнього проєкту – це насамперед формування іміджу нашої країни і унікальний досвід, який допоміг поглянути на свою роботу масштабніше. В кожної був і є свій освітній проєкт в Україні, тепер вони розуміють, що можуть і готові створювати міжнародні мережі.
Спікерки радять спілкуватися з оточенням, відчувати потреби, збирати спільноту українців навколо себе, волонтерити. З приводу приміщення розглядати таку публічну інфраструктуру, як бібліотеки чи музеї. Завдяки підтримці місцевих з’являється віра в себе і розуміння, що наша освіта знаходиться на високому рівні і є чим ділитися, а на будь-який запит волонтери знаходять рішення.
Серед труднощів спікерки завважили перенавантаження, неможливість довгострокового планування через непередбачуваність ситуації на Україні, нерезультативність навчання через те, що діти не затримуються надовго, і відсутність кінцевої мети. До того ж доводиться працювати з неповороткими системами освіти в країнах Європи. Кожна відчула, що потрібні додаткові знання з психологічної підтримки дітей і батьків, які постраждали від наслідків вторгнення рф в Україну.
В Європі є свої проблеми з освітою, долайте свій комплекс меншовартості, в нас є круті напрацювання. Ви отримаєте інтенсивну підтримку з боку місцевого населення. Ставте короткострокові цілі.
За анонсами наступних заходів слідкуйте на каналі спільноти «ВільнОсвіта» https://t.me/VilnOsvita
{{read_more|Читайте також| 5422, 5427}}
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram