Марія Придьма, співзасновниця та креативна директорка центру літературної освіти Litosvita, поділилася з happymonday власним топом книг, які допоможуть вибудувати шлях до нових знань та навчатись ефективніше .

1. «Мислення швидке й повільне», Деніел Канеман

Ця книжка для тих, хто хоче краще розібратися, як людина мислить і робить вибір. Деніел Канеман отримав Нобелівську премію з економіки за дослідження теорії перспектив, що описує поведінку індивіда в умовах невизначеності. Саме це дослідження лягло в основу книги «Мислення швидке й повільне», в якій автор розтлумачує різницю між інтуїтивним та усвідомленим мисленням і описує механізми прийняття людиною рішення. Якщо розібратися в цій темі, можна почати робити більш усвідомлені вибори.

2. «Знайти час. Як щодня фокусуватися на тому, що справді важливо», Джейк Кнапп, Джон Зерацкі

У всіх нас щоденники заповнені нескінченними списками справ, але якщо зупинитися і задуматися, чи справді ми робимо те, що важливо саме для нас, відповідь буде невтішною. Постійна перевірка соцмереж, відповіді на безглузді мейли чи перегляд вечірніх новин віддаляють нас від дійсно важливих цілей. Адже у кожного є омріяне заняття, яке чекає «кращих часів»: написати книгу, прослухати освітній курс чи завести власний блог. Ця книга допоможе поставити основне завдання у фокус і навчить абстрагуватися від чинників, що відволікають.

3. «Коротко і по суті», Ґреґ Маккеон

Коротко і по суті — це одночасно і характеристика самої книги, і викладеного в ній алгоритму впорядкування свого життя. Вона допоможе заглянути у сутність важливих для вас речей, відсіяти все непотрібне і взятися до справді потрібних справ. Основний урок, який виносиш після прочитання: «Бути успішним у всьому одразу — неможливо. Щоб бути продуктивним тут і зараз, потрібно зосередитися на чомусь одному».

4. «Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал», Том Келлі, Девід Келлі

Якщо ви досі вірите в те, що творчість обмежується лише мистецькою діяльністю, ця книга розповість вам багато нового. Насправді креативний підхід та дизайн-мислення, про які розповідають автори, в сучасному світі цінуються у всіх сферах, починаючи з освіти та закінчуючи бізнесом. І чим сміливішим та впевненішим ви будете в своїх творчих експериментах, тим більше матимете шансів досягти успіху.

5. «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну», Барбара Оклі

Прочитавши цю книгу, навіть затяті гуманітарії зможуть повірити у те, що можуть осягнути будь-яку технічну науку. Бо, як стверджує Барбара Оклі, неважливо, чи розв’язуємо ми задачі з вищої математики, чи робимо граматичний розбір речення — успішність виконання завдання залежить від правильного підходу до розв’язання проблем. А найголовніше те, що у книжці ви знайдете багато корисних лайфхаків, які можна буде одразу застосовувати на практиці.

6.  «Прокрастинація», Джейн Б. Бурка, Ленора М. Юен

Дивитися пів години у вікно, бо не пишеться текст, гортати соцмережі замість того, щоб сісти й написати робочий лист, вимити плиту, а заодно і всю кухню, щоб не готувати річний звіт — все це прояви прокрастинації. Так, це можуть бути і корисні речі, такі як прибирання, адже основна мета — відкласти виконання певного завдання. Авторки цієї книги розказують, як зрозуміти причини прокрастинації та навчитися не відкладати справи в довгий ящик. Їхні поради дійсно допомагають відслідковувати свої спроби втекти від завдання, що лякає.

7. «Емоційний інтелект», Денiел Ґоулман

Коли емоції важливіші за знання.

Світ зациклений на визначенні IQ — коефіцієнту розумових здібностей людини. А ось Денiел Ґоулман стверджує, що коефіцієнт емоційного інтелекту (EQ) — не менш важливий. Адже саме завдяки емоційному інтелекту людина налагоджує соціальні зв’язки, вчиться виражати свої почуття і обирає професію відповідно до вподобань. Саме EQ лежить в основі більшості soft skills, які з кожним роком все більше цінуються роботодавцями у будь-якій сфері. 

8. «Психологія емоцій», Денис Дубравін 

Це книга-тренінг, завдяки якій ви зануритесь у тему емоцій та навчитесь керувати ними. Насичена реальними прикладами, кейсами та історіями, які близькі всім нам.

Титульне фото pexels

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram