Команда «Інженерного тижня» запускає «План.Дій» — програму залучення підлітків та молоді до відбудови громад.

Упродовж квітня–жовтня 2023 року п’ять шкільних команд разом із експертами та менторами працюватимуть над відбудовою об’єктів, пошкоджених внаслідок бойових дій, та шукатимуть нові ефективні інженерні рішення для інфраструктурних проблем та викликів, що пов’язані з перебуванням у населених пунктах великої кількості вимушених переселенців, браком чи забрудненням води, недостатньою інклюзивністю публічних просторів тощо.  

Якщо учні вашої школи та громади готові спробувати в цьому свої сили, подайте заявку за лінком plandiy.com.ua до 31 березня включно.

В першу чергу, команда очікує отримати заявки від освітян, учнів 8-11 класів, батьків, та представників самоврядування громад.

Протягом практичного освітнього курсу підлітки:

 • Навчаться визначати об’єкти, які можуть бути відбудовані, та інфраструктурні проблеми, що можуть бути вирішені командами школярів (враховуючи вікові та безпекові обмеження).

 • Візьмуть участь у онлайн- та офлайн-зустрічах із експертами з проєктного менеджменту, урбаністами, архітекторами, інженерами, мейкерами, фандрейзерами, екологами, спеціалістами з 3D-моделювання, адвокації змін тощо. Залежно від специфіки проєктів, кожна команда працюватиме з унікальною групою наставників.

 • Складуть кошторис та детальний план робіт. За підтримки менторів відбудують обраний об’єкт або вирішать нагальну інфраструктурну проблему.

«План.Дій» це класичний learning by doing в нестандартних умовах, тривалістю 7 місяців.

Насамперед у полі зору команди проєкту такі теми:

 • захист та збереження пошкоджених будівель, що мають історичну або культурну цінність для мешканців громади;

 • відновлення шкіл (в межах можливостей підліткових команд);

 • генерація ідей з перероблення та повторного використання зруйнованих елементів будівель;

 • створення простору спільного садівництва та городництва, особливо у громадах, де значно збільшилась кількість населення, або частина сільськогосподарських територій яких поки непридатна для використання через замінування;

 • вирішення проблем з доступом до води: питної чи технічної;

 • інклюзивність просторів;

 • мобільні простори, вуличні меблі в зонах підвищеної концентрації мешканців;

 • тактичний урбанізм.

Цей перелік невичерпний, розкажіть у заявці, яка допомога потрібна саме вашій громаді.

Для учнів та освітян участь у проєкті «План.Дій» — це можливість застосовувати на практиці компетентності, набуті під час уроків громадянської освіти і разом з тим отримати комплекс навичок майбутнього. Для громади — нагода запустити або підтримати спільнотворення змін.

Більше про умови участі та критерії відбору читайте на сторінці plandiy.com.ua

Практичний освітній курс із відбудови для підлітків впроваджується ГО «Про.Про.Лаб» в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст курсу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram