Як бути безперервно «в контакті» з англійською, але не втомлюватися від постійного навчання? Ірина Смещук, директорка школи англійської мови Speaker English School, пропонує кілька фанових способів.

Думаєте, що вчити іноземну мову — завдання складне і суперсерйозне, впоратись із яким можна, тільки опанувавши всі мовні формули і граматичні правила, бажано ще й на курсах? Це не зовсім так.

Дійсно, варто мати вчителя, щоб спрямовував і допомагав систематизувати матеріал, але насправді для нашого мозку буде корисним будь-який контакт із мовою, яку ви вивчаєте, навіть у форматі фану.

Тому пропоную вам вивчати англійську весело й майже непомітно.

1. Переведіть свої гаджети на англійську мову

Це нібито дуже заїжджена тема, але вона дійсно працює — ви навіть не помітите, як вивчите усі функції телефона чи комп’ютера, хоча спочатку це може здатися нелегким завданням.

2. Встановіть застосунки для тренування слів чи граматики англійською

У такий спосіб можна в ігровій формі непомітно вивчати англійську у вільні хвилини. Таких застосунків зараз існує дуже багато, один з найвідоміших — Duolingvo.

3. Шукайте новини англійською

Є навіть сайти, де ви можете читати або слухати новини, спеціально адаптовані до вашого рівня. Тобто одна й та ж новина подається у кількох варіантах та ще й з виділеними новими словами й завданнями до них. Ось де можна читати новини англійською:

4. Візьміть за звичку вчити мінімум 3-5 нових слів щодня

Не просто читайте їх, а й тренуйте протягом дня — тренуйтеся вимовляти слова вголос (навіть і наодинці з собою) або подумки складайте з ними речення. Ось кілька корисних застосунків для вивчення нових слів: Memrise? флеш-карти AnkiDroidQuizlet

5. Слухайте пісні англійською мовою

Тут спектр активностей дуже великий: роздрукувати слова пісні й слідкувати за голосом, підспівувати, вибрати ключові слова і вивчати їх (до речі, якщо слова підспівувати, то вони краще запам’ятаються).

6. Дивіться відео або слухайте подкасти англійською

Перегляд улюблених фільмів / серіалів, відео на ютубі, а також подкасти дуже добре розвивають сприйняття іноземної мови на слух. Найкраще — обирати теми, які вас по справжньому цікавлять. Це можуть бути і виступи на TED, і різні інтерв’ю, і лекції. Тільки уявіть: вранці, поки ви збираєтесь на роботу чи снідаєте, можна дізнатись нову інформацію, ще й англійською. Наприклад, тут можна знайти фільми та серіали англійською: NetflixMegogo

7. Познайомтеся з native speaker або з людиною, яка теж вивчає іноземну мову

Тренуйте speaking разом! Можна відвідувати розмовні клуби або скористатися такими сервісами для пошуку співрозмовника: italkiHelloTalkSpeakyHiNative

8. Мандруйте!

Подорожуючи, ви вчитесь відразу на практиці, без підручників. І не переживайте: з туристів не сміються — ними захоплюються, навіть якщо вони забули слово чи неправильно щось сказали.

9. Закохайтеся в англомовну людину

Це чудовий привід навчитися краще розуміти (або розуміти взагалі) кохану людину. Вам смішно, а моя подруга так дві мови вивчила!

10. Читайте дітям казки англійською

Мова в дитячих книжках досить легка, а малюнки допомагають краще розуміти зміст, якщо трапиться невідоме слово, тож вивчайте мову разом, а дитина потім буде вам дякувати.

11. Складайте плани або ведіть щоденник англійською

Це прекрасна нагода прописати свої цілі та мрії ще однією мовою. Хтозна, може це виведе вас на новий рівень життя, бо на новий мовний рівень — точно.

Який зі способів ви б не обрали, головне — щоб вам він подобався і був цікавим, бо інакше жодні сили не змусять вас вчитися. Відмічайте свої успіхи в календарі чи трекері звичок, а ще — не забувайте хвалити себе та нагороджувати невеличкими призами (це необов’язково мають бути шоколадки, можна купувати собі нові книжки, блокноти чи гарні наліпки / листівки).

Така маленька мотивація допоможе не зійти зі шляху, а навпаки — приділяти більше часу англійській щодня.

Читайте також
Як прискорити вивчення англійської мови: 3 найефективніші способи

Як прискорити вивчення англійської мови: 3 найефективніші способи

Найкорисніші звички, щоб швидко вивчити англійську
28.08.2022 3

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram