Osvitanova.com.ua

Розпочинається новий доволі непростий навчальний рік 2022/2023 для освітян та дітей. У батьків та вчителів виникає багато переживань про те, як зробити освітній процес дружнім та безпечним для дітей в часи війни.

До першого вересня команда освітнього проєкту #stop_sexтинг підготувала порадник про те, як розпочати новий навчальний рік максимально комфортно. У ньому ви знайдете розділи про піклування про себе, учнів і батьків та актуальні правила поведінки дітей в час війни: https://stop-sexting.in.ua/poradnyk-dlya-vchyteliv-yak-rozpochaty-navchalnyj-rik-u-chasy-vijny/ 

 

Сьогодні ми хочемо поділитися частиною посібника про нові обов’язкові правила поведінки, які допоможуть зберегти життя в разі екстреної ситуації. В розрізі цього батькам та вчителям важливо проговорити з дітьми такі теми:

Правила поведінки під час повітряної тривоги

Рекомендуємо на смартфони старших дітей завантажити програму-оповіщення “Повітряна тривога”, оскільки не завжди можна почути сигнал з вулиці.

У будівлі:

взяти тривожний рюкзак;

зайти в укриття (це може бути підвальне приміщення чи паркінг для машин);

якщо немає спеціального укриття, то спуститись на нижчі поверхи будівлі та обрати місце далі від вікон.

У квартирі:

якщо немає змоги спуститись в укриття, то важливо знайти місце далі від вікон за несучою стіною (доволі часто це біля вхідних дверей) “Правило двох стін”;

в жодному випадку не підходити до вікон;

сісти на підлогу;

накритись ковдрою чи іншими речами з головою.

У потязі:

пригнутись нижче рівня вікон та закрити голову руками.

На вулиці:

зайти в найближче укриття (доволі часто в містах є позначки “укриття” або позначки маршруту до нього).

Якщо немає змоги знайти найближче укриття, то важливо:

триматись на відстані від магазинів з вітринами;

лягти на землю біля високого бордюру, бетонних блоків;

закрити голову руками.

Якщо почули десь вибухи, то залишайтесь в безпечному місці. Виходити з укриття можна не раніше ніж за 10 хвилин після відбою повітряної тривоги. 

Правила поведінки під час артобстрілів:

Коли знаходитесь вдома та чуєте вибухи чи стрільбу, не можна бігти до вікна, щоб подивитись, що там відбувається, потрібно ховатись в укритті. 

Якщо ви почули вибухи, коли були на вулиці, то негайно лягайте на землю, туди, де бачити виступ (наприклад, бетонні конструкції) чи яму, канаву.

Небезпечно ховатись у під’їздах, арках, біля припаркованих машин.

Закривайте долонями вуха та відкривайте рот, щоб уберегтись від травми від надлишкового тиску.

Правила поведінки під час евакуації зі зруйнованого будинку:

якщо ви почули сильний вибух і перебуваєте у будівлі або відчули, що будівля втрачає стійкість, деформується – покиньте будівлю якомога швидше; 

оцініть, в якому стані ваше помешкання, щоб ретельно продумати план евакуації;

якщо є можливість, намагайтесь сповістити про себе всіма можливими способами: зателефонуйте, стукайте по трубах (інших металевих предметах)

за можливості надайте собі першу домедичну допомогу;

скористайтесь сходами для евакуації зі зруйнованого будинку;

тримайтесь стіни, коли йдете по сходах, якщо вона без тріщин та пошкоджень;

якщо є дим, то прикрийте рот та ніс вологою тканиною, якщо є така можливість;

НІ В ЯКОМУ ВИПАДКУ НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЛІФТ

Якщо можливості залишити будівлю немає, то намагайтеся зайняти найбільш вигідну позицію, що допоможе вам зменшити небезпеку. Це можуть бути отвори дверей, кути (якщо у куті стоїть стіл, то можна сховатися під ним), місце під балками та каркасами.

Про проєкт #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг – найбільший в Україні освітній проєкт щодо захисту дітей в інтернеті. Отримав премію Глобального договору ООН та загалом навчив більше ніж 500 000 дітей та батьків.  В межах інформаційної компанії торкнувся мільйонів українських родин, а також створив першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті https://stop-sexting.in.ua

{{read_more|Читайте також| 5614, 5637}}

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

 

Поширити у соц. мережах: