Початок навчання у школі – важливий крок у розвитку кожної дитини. Саме тут відбувається перехід від постійних ігор до усвідомленого навчання, вивчення купи нової інформації. Звичайно, що просто це не буде – замість безтурботного життя доведеться робити домашнє завдання, багато писати, рахувати тощо.
Для цього варто готувати свою дитину, всебічно її розвиваючи. Слід зважати не лише на інтелектуальний розвиток (наприклад, ігрове навчання), а й не забувати про фізичний та психологічний. Рухливість дітей краще за все направляти в якесь хобі: танці, плавання, спорт тощо. Дитині, перш за все, має бути цікаво цим займатись.
Також малеча може вперше зіштовхуватись з проблемами в житті, наприклад, коли щось не вдається, поганий настрій чи бурхливі емоції. Корисним буде вміння опановувати себе, контролювати емоції та концентрація на важливих справах – це дуже сильно допоможе у школі. І, звичайно ж, інтелектуальний розвиток. Тут все зрозуміло: необхідно поступово вчити дитину читати, рахувати, писати, аби вона не відставала від однокласників та легко засвоювала нову інформацію.
Що потрібно вміти дитині перед вступом у школу
Перелік вмінь насправді не повинен бути дуже великим, адже саме у школі малеча буде отримувати базові знання, опановувати письмо, читання, математику. Втім, аби опановувати всю цю інформацію, необхідно мати базову підготовку:
-
Знати абетку. Це найпростіше, що потрібно при вивченні мови. Знаючи, як звучать та вимовляються літери, можна легко навчитись читати, а згодом і писати.
-
Знати цифри. Ці знання потрібні для математики, а також деяких речей у повсякденному житті, наприклад, орієнтуватись по годиннику.
-
Вміти читати. Хоча б по складах, але це дуже корисне вміння. В школі дитині доведеться не лише читати, а й вчити на пам’ять вірші. Якщо ж не вміти читати, то в навчанні буде дуже складно.
-
Вміти знаходити спільну мову з однолітками. Так, у кожного є свої особливості, хтось більш відкритий до спілкування, а хтось ні. Втім, для нормального функціонування в колективі доведеться навчитись комунікувати. Взаємодопомога, поява нових друзів – все це необхідно у майбутньому.
-
Вміння концентруватись на завданні. Дуже важливо під час навчання, оскільки дітям часто не вистачає посидючості.
Проблеми, які можуть виникати в школі
Звичайно, що не все буде проходити гладко – саме у школі діти і почнуть стикатись з проблемами різного характеру.
-
Комунікація з однокласниками. Як відомо, в дитячих колективах виникає чимало конфліктів. Причин може бути багато. Перш за все, необхідно вміти знаходити спільну мову, а також вміти заводити друзів.
-
Комунікація з вчителями. Молодші класи – місце, де дорослі мають досить великий вплив на дітей. Саме тому дітям треба вміти правильно спілкуватись з учителями, адже це сильно відрізняється від комунікування з однолітками.
-
Проблеми в навчанні. Дитині може не все легко вдаватись через кілька причин. Вирішити можна додатковими заняттями вдома, приділяючи більше уваги тому, що не вдається.
Вступ до школи: як навчання може стати легким
Розвиток дітей перед школою – зобов’язання батьків, які мають допомогти зробити цей перехідний крок. Зробити це можна власноруч, навчаючи дитину особисто, або ж спробувати займатись з репетитором чи записатись в гурток. Такі варіанти добре вплинуть на навчання перед школою. Також зверніть увагу на групи продовженого дня в молодших класах – там діти не лише залишаються зі своїми однокласниками, але й роблять домашні завдання, що позитивно впливає на прогрес.
Підготовано за підтримки сервісу Букі
Приватні офлайн-школи, які мають укриття, і відкривають свої двері на 2022/23 навчальний рік
Адаптація до школи і дитсадка: яку підтримку мають надати дітям батьки
Джерело фото Depositphotos
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.