Через війну багато українців втратили роботу або можливість її виконувати й змушені в короткі строки опановувати нові навички й знання. На щастя, багато освітніх проєктів надають безплатний доступ до своїх ресурсів. HappyMonday зібрав для вас список онлайн-платформ, мобільних застосунків, вебінарів, курсів і практикумів на будь-який смак. 

Платформи та додатки

Кампстер — інтерактивна платформа для навчання онлайн пропонує безплатний доступ до 22 курсів із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, вивчення мов, копірайтингу та ін. 

Креативна Практика — освітній майданчик, створений об’єднаними зусиллями креативної спільноти України, відкриває безплатний доступ до всіх своїх курсів до 3 квітня. Платформа пропонує курси з веб- та графічного дизайну, програмування, ведення стартапів.

Projector Humanitarium — соціогуманітарний факультет Projector Institute відкриває доступ до 12 відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу тощо до перемоги України та на місяць після неї. Щоб отримати безплатний доступ, натискайте «придбати відеокурс», реєструйтеся, вказуйте в рядку «подарунковий код» промокод 0688-5072.  

Coursera — ресурс з курсами та лекціями від більш ніж 200 провідних світових університетів та компаній. Багато з них можна пройти безплатно англійською або російською мовою після реєстрації. Також ЗВО та студентам з України компанія пропонує безплатні курси в Coursera for Campus. Щоб отримати до них доступ працівникам університетів або коледжів потрібно зареєструватися за посиланням. 

Prometheus — ресурс з доступом до безплатних україномовних онлайн-курсів на різні теми від інформаційної гігієни до управління фінансами.

EdX — англомовна платформа з вивчення більш ніж 30 дисциплін. До кожного курсу можна вибрати опцію безплатного прослуховування з умовою обмеженого доступу до матеріалів. 

Boosta Academy — онлайн-школа від IT-компанії Boosta пропонує усім охочим освоїти нову digital-професію на безплатних курсах. Обирайте один із чотирьох напрямів: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Отримати доступ до будь-якого з цих курсів можна, заповнивши Google-форму.

ВУМ online — освітня ініціатива, яка поширює ідеї й сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Пропонують різноманітні просвітницькі курси про волонтерство, журналістику рішень, економічну грамотність громадянина тощо.

Headway — додаток для саморозвитку, в якому зібрані самарі тисячі нонфікшн книжок англійською, надає українцям безплатний доступ до усіх функцій. Щоб почати користуватися усіма перевагами, потрібно лише завантажити додаток на телефон в Google Play і AppStore.

Курси, лекції, вебінари

Серія вебінарів  «Реальність без ілюзій»  від Бізнес-школи УКУ та Центру Лідерства УКУ про кризове лідерство, життєстійкість, обмеженість ресурсів, дії бізнесу та HR-фахівців у нестабільний час тощо.

Technical SEO Certification від Blue Array Academy — 7 годин відеонавчання від спеціалістів з технічної SEO-оптимізації. Мова курсу — англійська. 

Аналіз даних в Google Analytics від Школи вебаналітики Андрія Осипова — навчають готувати, аналізувати та сегментувати дані, створювати кастомні звіти.

Курс з таргетованої реклами від Наталії Пронькіної — 27 уроків, які допомагають опанувати таргетинг з нуля. 

Курс з вивчення мови програмування C# від CyberBionic Systematics. Курс проходитиме у форматі живих онлайн-вебінарів українською мовою з 21 березня по 22 квітня 2022 року. Для участі необхідно заповнити заявку за посиланням.

Курс з вивчення HTML5 та CSS3 від CyberBionic Systematics. Курс проходитиме у форматі живих онлайн-вебінарів українською мовою з 22 березня по 26 квітня 2022 року. Для участі необхідно заповнити заявку за посиланням. 

Курси з програмування від ITVDN — щоб отримати доступ, потрібно зареєструватися на сайті і заповнити анкету. 

Практикум «Системне адміністрування та комунікації» від PortaOne. Для зарахування на курс потрібно зареєструватись за посиланням, а потім пройти вступне тестування і співбесіду.

Курс про роботу на Upwork. Для тих, хто хоче стартувати на найбільшій біржі фрилансу, у спеціальному телеграм-каналі розкривають усі тонкощі платформи.

Курс «Основи проєктного менеджменту» від школи RedCamp — можливість освоїти професію проєктного менеджера з нуля.

Курси конструювання одягу від школи Pushka — відкрили безкоштовний доступ до трьох пакетів «Clo3D: Базовий курс», «Конструювання: Повне Занурення» та «Дизайн-Конструювання Одягу» для всіх українців до 15 квітня. Щоб отримати доступ, треба написати їм в дірект в інстаграм кодове слово «Паляниця».

Бізнес-школа Profi Space відкриває доступ до своїх онлайн-лекцій (про впевненість, самомотивацію, емоційний менеджмент тощо). Актуальну інформацію про тематику лекцій та реєстрацію на них можна отримати, підписавшись на телеграм-канал школи.

Груповий онлайн-курс із портретної фотографії від Сергія Сараханова — навчання для фотографів-початківців та тих, хто вже має досвід у професії. Курс стартує 4 квітня, у програмі передбачено 6 онлайн-занять.

Вивчення мов

Busuu — платформа для вивчення іноземних мов надає українцям безплатний доступ до преміум-підписки.

LingQ  —  онлайн-ресурс відкриває преміум-акаунт для українців (доступні 24 мови). Для активації потрібно написати в підтримку. 

Drops — додаток для вивчення 43+ мов відкриває для українців преміум-доступ на рік. Після реєстрації протягом 48 годин має прийти спеціальний промокод, якщо не прийшов — треба написати у підтримку.

Duolingo — додаток для вивчення мов заморозив для всіх користувачів з України «відрізки», тож ви не втратите свій прогрес, якщо не будете займатися якийсь час, переховуючись у бомбосховищах без інтернет-зв’язку. А кошти від користувачів, які вивчають з додатком українську мову, пожертвують на допомогу українцям. 

Ling App — додаток зробили безплатним для українців.

Курси німецької мови від Goethe Institut Ukraine — курси різної тривалості для дорослих, підлітків та дітей за спеціальною ціною 7 грн (знижка 99.9%). 

uTalk — додаток з вивчення найуживаніших слів будь-якої зі 149 мов доступний для українців безплатно. 

Preply — платформа для вивчення різних предметів з репетиторами з усього світу запустила програму з підтримки вивчення іноземних мов для українців, які виїхали закордон. Заняття проходитимуть у форматі відеодзвінків, на яких репетитор протягом години допомагатиме вирішити мовні проблеми та відповідатиме на запитання. Щоб взяти участь у програмі, заповніть форму.

Babbel — додаток для вивчення іноземних мов дає українцям можливість протягом трьох місяців вивчати одну з 14 доступних мов безплатно.

Mondly — платформа з вивчення мов надає безплатний доступ до своїх курсів для всіх українців, які переїхали в європейські країни. Завантажуйте додаток і при реєстрації вказуйте рідну мову українську, щоб отримати преміум доступ.

Уроки української мови від освітньої мережі PIPL Lyceum — ініціатива, покликана допомогти українцям, які вирішили перейти на українську або просто хочуть покращити власні знання мови. Заняття проходять онлайн щодня з понеділка по четвер о 16:00.

Edualy — безплатні онлайн-курси польської мови. Зареєструйтеся на сайті та переглядайте уроки в прямому ефірі або в записі.

Психологи стверджують, що навчання допомагає подолати стрес. Тому замість безперервного гортання стрічки новин радимо спрямувати енергію в продуктивне річище і зайнятися вивченням чогось нового. А ця доірка допоможе в цьому.

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram