Міністерство цифрової трансформації презентувало дорожню карту реформи IT-освіти в Україні до 2030 року на профільному івенті ІТ Ukraine Association. Вона містить 15 напрямів, покликаних якісно змінити сферу IT-освіти: неформальної освіти, вищої та фахової передвищої освіти, а також загальної середньої освіти, повідомляє пресслужба Мінцифри.
Зокрема, на презентації віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров констатував, що українська IT-сфера активно розвивається — у 2021 році IT-експорт зріс на 38% (за підсумками трьох кварталів — на 35%), а кількість компаній — на 22%.
«Ми комплексно підходимо до реформи ІТ-освіти. Вона підвищить якість IT-освіти та збільшить кількість спеціалістів протягом 10 років. За оцінками, до 2030 року IT потребуватиме не менше 500-600 тисяч фахівців», — зазначив він.
Які головні зміни передбачаються
За словами міністра, реформа IT-освіти містить 15 напрямків. А саме:
- Неформальна освіта. Реформа передбачає створення спеціального фонду, який покриє 50% вартості навчання у закладах неформальної освіти для світчерів. Це люди, які бажають змінити теперішню спеціальність та отримати IT-професію;
- Університети та коледжі. Перше — це публічні КРІ керівників навчальних закладів. По-друге, це професійні стандарти та оновлення класифікатора. По-третє, це залучення практиків та іноземних викладачів;
- Для учнів у школах з’являться відеоуроки з математики та оновлений предмет «Інформатика». Розвиваємо мережеву освіту — можливість для дитини відвідувати певний предмет поза своєю школою.
З повною презентацією дорожньої карти реформування ІТ-освіти в Україні можна ознайомитися за цим посиланням.
Як реформа освіти може вплинути на частку IT у ВВП країни
У Мінцифри вважають, що найшвидший ефект можна отримати від стимулювання розвитку неформальної освіти, а результат від системних змін у школах розраховують побачити через 10 років.
«Зростання кількості кваліфікованих фахівців сприятиме і зростанню ВВП. Одна із цілей Мінцифри — збільшити частку IT у ВВП до $17 млрд (10%) до 2024 року», — йдеться в повідомленні.
Відомо, що дорожню карту реформування ІТ-освіти в Україні розробляли за ініціативою Мінцифри та Міносвіти. Аналітичну й технічну підтримку надавав Центр економічного відновлення за сприяння Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти.
Крім того, створили робочу групу, до якої ввійшли експерти, представники ІТ-індустрії та освіти. Над розробкою реформ, як стверджують у Кабміні, працювали найбільші українські IT-компанії, IT-асоціації, кластери та представники навчальних закладів.
Раніше стало відомо, що в понад 50 українських університетах протягом 2022 року впровадять навчальний курс «Створення й розвиток IT-продуктів». Це — освітня програма з IT-підприємництва для студентів державних закладів вищої освіти (ЗВО). Новий курс покликаний навчити близько 60 тисяч студентів створювати цифрові продукти.
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.