Музей природознавства Великої Британії оголосив переможців 57-го конкурсу «Фотограф року дикої природи 2021». Журі розглянуло понад 50 тис. зображень з 90 країн і відібрало 100 фіналістів.
Також музей традиційно обирає 25 додаткових фотографій для громадського голосування. Проголосувати за найкраще зображення можна тут до 2 лютого 2022. Переможець і чотири призери будуть оголошені 9 лютого.
Володарем звання Wildlife photographer of the year 2021, а також переможцем у номінації «Підводний світ» став знімок французького фотографа Лорана Баллести, який упіймав у кадр камуфльованих груперів, які випливають із хмари яєць і сперми в біосферному заповіднику острова Факарава, Французька Полінезія.
«Це зображення багаторівневе: воно дивне, енергійне, інтригуюче і має потойбічну красу. На ньому також зображений чарівний момент — дійсно приголомшливе творіння життя — частка яєць на якусь мить зависла, створивши символічний знак питання», — так пояснило журі вибір переможця конкурсу.
Ведмідь грізлі зацікавився та зруйнував фотопастку, встановлену фотографом. Переможець конкурсу — останній кадр, зроблений камерою.
Дві білі ведмедиці охолоджуються у водоймі у спеку. Знімок зроблений у районі Гудзонової затоки.
Автор знімка назвала його Інтимний дотик. Він був зроблений у середині зими на початку сезону розмноження у воронів. Пара воронів обмінювалася подарунками — мохом, гілочками й камінцями на знак приязні - і чистила пір'я і співала одне одному серенади м’якими трелями, щоб зміцнити свої стосунки.
Морський рейнджер плаває серед морських водоростей. Автор знімка показує роботу людини над збереженням різноманітності джунглів із морських водоростей, які перебувають під загрозою через кліматичні зміни.
Битва самців північного оленя в шлюбний сезон на Шпіцбергені. Автор знімка зазначив, що знімаючи він буквально занурився в «запах, шум, втому і біль».
Павук-рибалка витягає шовк із прядильних органів і плете з нього мішечок для яєць.
Пара гостроребрих саламандр, що спаровуються. Знімок зроблений в озері на Піренейському півострові.
Потрет 40-річної гірської горили Кібанде. Горила насолоджувалася проливним дощем.
Два самці цихлід б’ються через раковину равлика в озері Танганьїка. Усередині наполовину закопаної шкаралупи перебуває самка, що готова відкласти яйця.
Пряма дорога, що прокладена через болота в 1980-х роках. Автор знімка зробив його за допомогою дрона, граючи зі світлом і тінню.
Роздрібнена морська крига з плямами крові і гренландськими тюленями. Це місце тюлені використовують за своєрідне пологове відділення. Щоосені гренландські тюлені мігрують на південь з Арктики в місця свого розмноження, відкладаючи народження до утворення морського льоду.
Автор знімка виявив під власним ліжком бразильського мандрівного павука, який охороняв свій виводок. Це один із найотруйних павуків у світі, їхня отрута смертельна для ссавців, зокрема й людей.
Директор Центру реабілітації приматів Лвіро в Кіншасі обіймає шимпанзе, що осиротіло через торгівлю м’ясом диких тварин.
Відвідувачі зоопарку спостерігають за виступом молодого слона під водою. Автор знімка висловлює тривогу цією сценою, бо подібні шоу заохочують неприродну поведінку тварин. Фотограф зазначає, що зараз у Таїланді в неволі перебуває більше слонів, ніж у дикій природі.
Примарна риба-голка ховається в обіймах пір'яної зірки.
Сибірська сойка злітає на верхівку ялини, щоб заховати їжу.
Співочий птах на полі соняшників.
Знімок павука і його павутини зроблений в отворі дверей. Магію фото надав пофарбований у кольори веселки тук-тук, що став фоном.
{{read_more|Читайте також| 4737, 5203}}
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram