Щоденник для альтернативних шкіл розробила команда школи Kid's Life School. Він підходить також для учнів традиційних шкіл, які займаються саморозвитком від 6 років.
Мета занять з щоденником:
- навчатися правильно відчувати час і розподіляти його між головними сферами життя
- успішно будувати відносини з однолітками,
- ставити цілі і досягати їх,
- розвивати корисні звички і емоційний інтелект,
- аналізувати своє життя і вчинки, не порівнюючи себе ні з ким.
А зараз 10 фактів про Чудо-щоденник
1. Чудо-щоденником можуть користуватися діти, які ще не вміють читати і писати Спочатку вони замальовують потрібне, а потім вже вписують слова, вчитель чи хтось з батьків допомагає при цьому допомагає.
2. За допомогою календаря на рік, діти вчаться розуміти вимір часу, зокрема таймінг та дедлайни.
3. Колесо балансу з головними сферами життя кожної людини (у дітей 1-2 класі 6 сфер у житті, починаючи з 3-го класу 8 сфер) покаже, що необхідно вчитися розподіляти свій час між активностями з різних сфер життя і виробляти в собі певні звички. Для цього поряд з колесом балансу є річний вимір для вироблення звичок.
4. Свої бажання і мрії діти фіксують на Мапі бажань – замальовують, записують словами чи наклеюють картинку. Потім діти з вчителем чи батьками обговорюють, завдяки чому вони збулися, і фіксують нові.
ЗБАЛАНСОВАНА, ЩАСЛИВА ТА КОМПЕТЕНТА ОСОБИСТІСТЬ
5. У щомісячному бланку вироблення звичок діти записують не більше ніж три звички і відмічають кожного дня по чи опрацювали її. Таким чином дитина може самостійно контролювати вироблення нових звичок, батьки чи вчитель тут лише направляють і підтримують. На ранковому колі запропонуйте обговорити, які в них при цьому виникають труднощі і якими лайфхаками вони можуть поділитися з іншими.
6. В щоденнику є місце для афірмацій, коротких фраз, які закріплюють необхідний образ в підсвідомості людини. Разом з вчителем чи батьками дитина прописує те, що її необхідно в собі розвинути: «Я впевнений» «Я розумний та кмітливий» «Я щасливий» тощо. Діти мають їх вимовляти щодня.
7. Сторінки з назвою «Примітки» служать для нотаток дитини, там можна малювати, записувати думки, наклеювати картинки.
8. Розгортка тижня представлена двома сторінками. Ліва сторінка представляє собою 7 днів, так дитина бачить тиждень з понеділка по неділю. Тут дитина прописує тему тижня і головні плани на кожний день, наприклад, взяти книжку для товариша, попрацювати над проектом тощо. На правій сторінці дитина має можливість відрефлексувати, як пройшов тиждень, чи виконані плани, і якщо ні, то чому. За допомогою тесту на цій сторінці вчиться себе оцінювати.
9. На роботу зі щоденником достатньо виділяти 15 хвилин в день.
10. Чудо-щоденником можна користуватися англійською мовою і так закріплювати і розвивати знання іноземної.
Якщо ви зацікавилися, пишіть Аллі Мащак в месенджер https://www.facebook.com/alla.teacher і замовляйте. Ціна одного щоденника – 230 грн.
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram
Коментарі 1
Светлана
А где можно купить"Чудо- щоденник"?
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.