Станіслав Федосеєв, вчитель математики, який увійшов у топ-20 найкращих учителів країни за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2017, в своєму інстаграмі звернувся до підлітків.

Дорогі підлітки, ви любите школу? Хоча ні, стривайте! Швидше за все, ви вважаєте її прикрою повинністю, з якою доводиться миритися. Ви з великим задоволенням посидите в соцмережах, позависаєте на ютубчику... Звичайно, ви також можете позайматися чимось корисним, аби це не було пов'язано зі школою.

Швидше за все, ви вважаєте вчителів надміру прискіпливими й не завжди справедливими. Багатьом з вас хотілося б «поставити їх на місце», щоб затвердити свою правоту.

Відкрию секрет: вчителі і так часто в собі сумніваються. Ви не повірите, їх сильно турбує питання, яку поставити оцінку, як об'єктивно оцінити знання учня і водночас мотивувати його бути ще кращим. Учитель переживає, наскільки добре ви здаєте пройдений матеріал, чи подобаються вам уроки, чи цікаво вам і як ви ладите з однолітками.

Якщо ви звернетеся з ввічливим питанням, як вам виправити оцінку або показати, що ви знаєте предмет, більшість учителів допоможуть вам і поставлять вищий бал. Їх тішить, коли учні отримують задоволення від навчання.

Але ви, звичайно, тут не для того, щоб радувати вчителів, та й звідки взятися задоволенню? Адже навчання – це нудьга смертна.

Тоді для вас можливо стане відкриттям, що багато дорослих людей готові викладати кругленьку суму за навчання. Вони відвідують семінари та лекції, оплачують стажування і жадібно вбирають знання. Вони радіють можливості посидіти за партою замість роботи! І починають часто нудьгувати за шкільними роками, коли все, що від них вимагалося – добре вчитися. Ловіть момент, дорогі підлітки, ловіть момент!

Три «не»:

1. НЕ вішайте на себе ярлик «технаря» або «гуманітарія». В загальноосвітній школі не дають вузькоспеціальної освіти. Знання тут виконують загальнокультурну функцію, щоб в майбутньому ви змогли стати різнобічною людиною.

2. Будь ласка, НЕ списуйте. Учитель завжди бачить, чи робили ви роботу самі. Навіть якщо не скаже вам про це. Іноді і ми, учителі, втомлюємося боротися за вас.

3. Не бійтеся поганих оцінок за помилки. Вони набагато краще відмінних оцінок за списані завдання.

Читайте також
Просте пояснення, навіщо вивчати математику

Просте пояснення, навіщо вивчати математику

Вчитель математики надав свою версію відповіді на це питання
05.08.2023 0
Вивчаємо математику за допомогою LEGO®

Вивчаємо математику за допомогою LEGO®

Деталі LEGO® як наочний матеріал
13.11.2018 1

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram