2 лютого дитяча психологиня Світлана Ройз спільно з ГО «Смарт освіта» анонсували запуск нової гри «Скажи мені: сила запитань». Творці гри наголошують, що вона спрямовує до рефлексій та спогадів, дає ідеї для міркувань та може стати для рідних та друзів способом пізнати ближче один одного.

Грати можна з дітьми від 5 років, а кількість учасників не обмежена. Оскільки відповідати на питання можна й на самоті, це дає поштовх до самопізнання та відчуття власних ресурсів.

Гра «Скажи мені: сила запитань» містить по 17 карток у семи розділах, які охоплюють різні сфери життя. Загалом — 119 запитань. Основні теми: уява, взаємини, тілесність, поведінка, водночас запитання залучають різні канали сприйняття та півкулі мозку. Правила гри прості: кожен по черзі дістає картку, читає запитання та відповідає. Якщо хтось із гравців також хоче дати свою відповідь і ніхто не проти, то ділиться й своїми міркуваннями. У компанії можуть бути учасники різного віку, так навіть цікавіше, а якщо вони відчувають те ж саме, що і гравець-відповідач, то показують символічний жест, про який попередньо домовилися. Це важливо, аби відчути близькість, прийняти схожі та відмінні риси людей.

Авторка ідеї, відома українська дитяча психологиня Світлана Ройз розповідає:

«Зараз особливий час – коли близькість і довіра - це зцілюючі терапевтичні інструменти. І водночас, на те, щоб бути в близькому контакті нам може не вистачати сил. Стрес робить нас самотніми. І відновлювати безпечний простір відносин – з різними людьми, а ще із самими собою – одна з наших задач.

Коли ми ставимо відкриті питання – людина, яка знаходиться поруч з нами, не тільки відчуває інтерес до себе, вона відчуватиме й те, що ми готові інвестувати свій час і сили в відносини. Бо відкриті питання заохочують до гри  і потребують часу на усвідомлення.  Відповіді на них — більше ніж просто «так» чи «ні».

Карткових ігор багато. В нашій грі – акцент на ресурсності. Всі питання та практики – терапевтичні. Вони ретельно добиралися, щоб спрямовувати до рефлексій, але бути не травматичними саме зараз. Я дуже хочу, щоб ми відчули Силу щирих запитань, і кожне «скажи мені…» робило б нас ближчими, сильнішими, ресурснішими».

Галина Титиш зазначає: «Ця гра – вже п’ята розробка Світлани Ройз для дітей, вчителів та батьків, створена спільно з ГО «Смарт освіта» під час війни. Як і ця чудова новинка, інші наші проекти – «Твоя сила», «Картки сили», «Дихальні картки», «Обійманці» – розміщені у відкритому доступі. Ми прагнемо, аби між дорослими та дітьми було більше тепла, порозуміння і любові. Нова гра «Скажи мені: сила запитань» – прекрасний інструмент для цього».

Гру «Скажи мені: сила запитань» розмістили у відкритому доступі. Її можна завантажити за посиланням, роздрукувати та випробувати на практиці. ГО «Смарт освіта» теж планує незабаром  друк гри та її поширення серед шкіл та вчительства.

Читайте також
Світлана Ройз: 42 практики для стійкості

Світлана Ройз: 42 практики для стійкості

Коли страшно, слова не працюють. Натомість треба одразу вплинути на тіло
24.06.2022 0
Дитина гризе нігті, смокче палець – що з цим робити батькам

Дитина гризе нігті, смокче палець – що з цим робити батькам

Поради психологині Світлани Ройз
28.06.2022 0

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram