Перед вами добірка книжок для тих, хто приймає рішення про свій кар’єрний шлях, або хоче змін у професійній сфері, яку склала засновниця і СЕО порталу Happy Monday. Анна Мазур, яка має 10-річний досвід у сфері роботи з талантами та професійного розвитку. 

1. «Кар’єра без драм і травм», Анна Мазур, Настя Пасенко

Ця книжка має для мене особливе значення, адже це я її написала (у співавторстві з редакторкою Happy Monday Настею Пасенко). У книжці ми розповідаємо про те, як розібратися в собі, наводимо інструменти для кар’єрного розвитку, даємо поради, які дозволять почуватися щасливішими в роботі, а ще ділимось історіями людей, які своїм прикладом показують, що наша кар’єра — в наших руках. 

 

2. «7 звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові

Щиро вважаю, що цю книгу варто прочитати кожному. Вона здатна дати відповіді на найскладніші питання: «Чому деякі люди щасливі, а інші ні?», «Чому успіх у роботі не завжди призводить до задоволеності життям?», «Де межа між розвитком, виходом із зони комфорту та некомпетентністю?», «Чи існує баланс між професійним та особистим життям і чи потрібен він вам?». Це дуже практична книга зі зрозумілими та дієвими концепціями, яка навчає жити цікаво, насичено і приймати нові виклики.   

Стівен Кові написав дуже багато книжок, але «7 звичок надзвичайно ефективних людей» – його найвідоміша. Книгу особливо корисно читати на початку свого кар’єрного шляху, щоб сформувати ті самі звички, які в майбутньому допоможуть досягати високих результатів. Читання допомагає подивитися на себе ніби з боку, оцінити свою поведінку і зрозуміти, що краще змінити, щоб підвищити власну ефективність.  

 

3. «Покликання. Як знайти те, для чого ви створені, і жити у своїй стихії», Кен Робінсон

Невелика книга історій та прикладів людей, які змогли прислухатися до себе і знайти іноді дуже несподівані варіанти застосування своїх талантів і здібностей. Книга читається легко, дає доволі різнобічне уявлення про тему покликання і точно стане хорошим джерелом натхнення перед подальшим, більш предметним вивченням цього питання.

 

4. «Потік. Психологія оптимального досвіду», Мігай Чиксентмігаї

Це невелика книга-збірка історій людей, які наважились дослухатися до себе та знайшли іноді найнесподіваніші варіанти застосування своїх талантів і здібностей. Книга легко читається, дає достатньо різностороннє уявлення про тему покликання і точно стане джерелом натхнення перед подальшим і більш предметним дослідженням цього питання. 

5. «Номер 1. Як стати найкращим у тому, що робиш», Ігор Манн

Це той самий випадок, коли довіру до книги формує особа її автора. Ігор Манн – дійсно один із найкращих маркетологів на пострадянському просторі. А ще – співзасновник видавництва «Манн, Иванов и Фербер», автор книжок та бізнес-тренер. Як бачите, у людини є чого повчитися  

Це книга про те, як стати першим на професійному ринку з багатьма конкурентами: як ставити мету, досліджувати свої можливості, знаходити мотивацію для розвитку, досягати високих результатів та просуватися вперед. 

6. «Як ви збудуєте своє життя?», Клейтон Крістенсен

Це взагалі одна з моїх найулюбленіших книг. Клейтон Крістенсен описує дві стратегії поведінки: коли знаєш, чого хочеш, і коли не знаєш. Книга буде особливо корисною для тих, хто поки не розуміє, куди рухатись, і не може сформулювати для себе цілі навіть на найближчий час. А ще вона полегшить страждання і заспокоїть усіх, хто не витримує тиску ідей тотального цілепокладання і постійних досягнень.   

7. «Пиши, скорочуй. Як створити дієвий текст», Максим Ільяхов, Людмила Саричева

Не впевнена, що є сенс пояснювати, чому цю книгу має прочитати кожен  Прекрасний і практичний посібник, який пояснює, як писати БУДЬ-ЩО так, щоб це читали, розуміли і не ненавиділи вас. Кажу будь-що, бо автори, звісно, не зачепили усі можливі формати, але донесли головні принципи якісного письма — який би текст ви не створювали, ви маєте керуватися, перш за все, турботою про читача і повагою до нього. Є багато конкретики, прикладів «як треба і як не треба» + написано дуже зрозуміло і без води. 

 

8. «Вийди за межі. Забудь про успіх — стань видатним», Ден Вальдшмідт

Книга Дена Вальдшмідта написана для тих, хто любить чіткі інструкції та списки. Це звід принципів, якими варто керуватися (або хоча б спробувати оцінити їхню корисність для себе), щоб досягати поставлених цілей та рухатись уперед. Книга дуже енергійна, вона заряджає і налаштовує на продуктивність та роботу. А ще — переконує, що тільки ви відповідальні за своє життя, і лише надзусилля можуть призвести до надрезультату.  

9. «Оригінали. Як нонконформісти рухають світ», Адам Ґрант

Якщо ви хочете змінити щось у світі, бізнесі чи у власному житті, але вам потрібен чарівний пендель, ця книга цілком здатна ним стати. Автор розповідає, як своєю ідеєю кинути виклик усталеній системі, не боятись ризиків і не зважати на сумніви. Ця книга —  не просто звід практичних порад і правил, це своєрідна зміна парадигми мислення. Вона допоможе вам поглянути на світ під іншим кутом і зрозуміти, що ваші можливості насправді можуть бути безмежними.  

 

 

10 та 11. «Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш» і «Мрій правильно. Як зрозуміти, чого ти насправді бажаєш і як цього досягти», Барбара Шер

 Книги Барбари Шер зовсім і не книги навіть, а покрокові посібники для методичного і системного виходу зі стану прокрастинуючої амеби. Сама Барбара має цікаву життєву історію і багатолітній досвід коучингу, тому її книги являють собою тренінг на дому. Величезна кількість вправ, питань і завдань здатна розворушити будь-кого і змусити подивитися на різноманіття варіантів свого розвитку. Якщо ви довго перебуваєте у стані «не знаю, чого хочу, і не розумію, як дізнатися», то біжіть за книгами Барбари Шер. Тільки одна умова — робити все, що в них написано. Інакше читати немає сенсу.    

12.  «Кради як митець», Остін Клеон

Ви, мабуть, вже не раз чули про цю книжку, але я все одно одразу розставлю крапки над і — вона не про те, як красти чужі ідеї  Навпаки — автор пояснює, як запустити власний творчий процес та створювати нове. Хай майже все вже придумано до нас і рідко що є оригінальним, це не привід зупинятись — почніть вдосконалювати те, що вже є, тобто крадіть як художники.

13. «Розпали вогонь. Поради для тих, хто шукає свій шлях», Даніелла Лапорт

Зміст книги відповідає її назві — вона дуже мотивуюча та надихаюча. Авторка розкриває джерела нашої внутрішньої енергії і пояснює, що саме наші сильні сторони повинні стати основою для самореалізації та просування (раптом ви ще сумніваєтесь). Книга допомагає зрозуміти, чому не завжди варто гнатися за горезвісним балансом, яка величезна енергія прихована у вчасно сказаному слові «ні» та чому легкість — один із ключових індикаторів вашої справи. 

14. «Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств» , Кейт Феррацці

Якщо ви й досі вважаєте, що нетворкінг – це впарювати іншим те, що їм не потрібно, і заводити беззмістовні бесіди, перш ніж обмінятися візитками, то ця книга змінить ваше ставлення. Навчить сприймати нові знайомства як соціальний капітал і будувати відкриті й чесні стосунки з людьми, нехай і доведеться віддавати більше, ніж ви можете отримати. До речі, ось вам і перше правило нетворкінгу. Авторка дає поради, як перетворити просте спілкування на професійний (і не тільки) успіх і при цьому залишатися собою, спілкуватися щиро і не награно. 

15. «Визначні роки. Чому не варто відкладати життя на потім», Мег Джей

Ця книга підштовхує діяти й заряджає на активність. У ній авторка розмірковує про важливі роки життя – з 20 до 30 – та як наші рішення у цей період впливають на наше майбутнє. Книга заснована на десятилітній науковій та дослідницькій роботі та містить багато практичних порад і рекомендацій. З протипоказань: читання трохи підвищує тривожність і бажання терміново щось робити, щоб не втратити цей найважливіший час. Якщо ви відчуваєте, що трохи розслабились і треба зібратися – книга «Важливі роки» вам у поміч.  

16. «Психологія впливу. Переконуйте та досягайте успіху!», Роберт Чалдіні

Дуже потрібна книга, якщо ви хочете розуміти, як ефективно комунікувати з людьми: досягати успіху в переговорах, не піддаватися маніпуляціям, переконувати інших та відстоювати свою точку зору. Роберт Чалдіні розкладає перед вами найголовніші тактики й прийоми впливу, на прикладах пояснює, як вони працюють, як відстежити їх у щоденній комунікації та правильно застосовувати, щоб досягати бажаного.

17. «Шлях митця», Джулія Кемерон

Книга про творчість і розкриття своїх талантів. Якщо вам здається, що ви не володієте жодними, то Джулія Кемерон готова вас переконати. Ну а якщо ви, навпаки, думаєте про початок творчого шляху, то це точно ваша книга. У ній багато відомих чи знайомих істин, але написані вони дуже зрозумілою мовою і проілюстровані зрозумілими прикладами, що робить їх ближче і змушує знову згадати про важливе. Але ця книга — практичний курс, розрахований на 12 тижнів щоденних занять, тому перш ніж читати, варто налаштуватися на роботу. 

18. «Мислення швидке і повільне», Даніель Канеман

Якщо цікавитесь тим, як ви приймаєте рішення і що впливає на ваш вибір, – книжка Канемана розкриє секрети роботу мозку, пояснить, як працює раціональне й усвідомлене мислення та чому іноді ми діємо не так, як нам би того хотілося. Допомагає зрозуміти свою поведінку та поведінку інших і, можливо, навіть спрогнозувати її. Автор книжки отримав Нобелівську премію з економіки за дослідження, як люди приймають рішення в умовах невизначеності, тому йому точно можна вірити.

Читайте також
Тести, книжки і сайти для профорієнтації

Тести, книжки і сайти для профорієнтації

Ресурси, які допоможуть визначитись з професійним шляхом
27.01.2022 0
7 освітніх платформ з безоплатними курсами українською

7 освітніх платформ з безоплатними курсами українською

Навчаймося та розширюймо кругозір
21.01.2022 0

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram