За останні декілька років професійні якості в чистому вигляді втрачають свою актуальність. Щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці, претенденту необхідно мати додаткові навички з інших галузей. Наприклад, програміст, який вирішив освоїти 3D-моделювання, ще й у фешен-індустрії, буде більш затребуваний на ринку, ніж просто програміст або просто 3D-модельєр. Як відзначають HR-фахівці, сьогодні в тренді «люди-гребінці», які мають кілька головних компетенцій та глибокий інтерес до розвитку своєї особистості. Такі кандидати гнучкіші до змін, відкриті новому й універсальні з точки зору вирішення різноманітних завдань бізнесу.

За прогнозами HRD Dropbox, 2021-й – це рік цілісності, інклюзивності та різноманітності експертизи співробітників. Чим ширше їх кругозір і набір важливих навичок, що виходять за межі посадових обов’язків, – тим цінніші вони у своїй професійній ніші.

Розуміючи це, пошукачі обирають працедавців, готових допомагати їм розширювати й поглиблювати уміння, надаючи якісне навчання. Тому сьогодні виграють ті компанії, котрі допомагають своїм співробітникам здобувати нові знання, що відкривають перед ними безліч можливостей.

Fintech-компанія Moneyveo вже кілька років успішно реалізовує внутрішньокорпоративні програми навчання у власній Академії бізнес-освіти Education Lab. Експерти компанії розповіли The Point про головні тренди в навчанні, які сприятимуть поліпшенню ваших hard, soft skills, розвитку meta skills, тобто здатності бути успішними в новій реальності, та підвищать вашу затребуваність на ринку.

№ 1. Індивідуальна траєкторія навчання

Не буває універсального курсу для всіх. Тому не варто повторювати план навчання ваших колег. Важливо скласти свою індивідуальну програму, яка буде орієнтована на ваші запити. У Moneyveo курси поділені на модульні лінійки, що дозволяє студенту відвідувати різні блоки лекцій, які формують його траєкторію навчання.

№ 2. Мікронавчання

Інформаційний шум і стрімкий розвиток поверхневого, «кліпового мислення», призвели до того, що людям складно концентруватися на чомусь одному тривалий час. Не намагайтеся осягнути великий обсяг інформації, розбийте його на невеликі шматки. Розподіл однієї теми на мікроблоки, доповнені практичними завданнями й чек-лістами, допоможе вам досконально розібратися в різних її аспектах.

№ 3. Нетворкінг і створення ком’юніті

Хоча в нових умовах більшість компаній перейшло на віддалену форму праці, все ж корпоративні комунікації нікуди не поділися. Працюючи в команді, ви більш продуктивні. Командний дух мотивує нас розвиватися і вчитися краще. Тому, об’єднуючись у нетворкінг, ви зможете не лише ділитися досвідом з колегами, а й знаходити собі партнерів для проєктів.

№ 4. Практикоорієнтовний підхід з використанням бізнес-симуляцій

Як то кажуть, теорія без практики мертва. Тому, наприклад, у Moneyveo всі лекції містять кейси та виконання конкретних завдань, пов’язаних із повсякденною роботою слухачів. Це забезпечує високу включеність у навчальний процес і дозволяє розвивати прикладні навички, критичне мислення та можливість отримувати власний досвід.

№ 5. Змішане і мультиформатне навчання

Гнучкий графік роботи, гібридний формат зайнятості, як і гібридне навчання, – необхідні умови для добробуту та ефективності. Зробіть ваші навчальні процеси мультиформатними – візьміть краще з різних підходів. Використовуйте відеоконтент, поєднуйте онлайн- і офлайн-форми занять, що включатимуть робочі зошити, чек-лісти, онлайн-тренажери тощо. Все це зробить процес навчання насиченішим, цікавішим і якіснішим.

№ 6. Гейміфікація

Навчання через гру – далеко не новий тренд, його активно використовують у психології, коучингу та інших видах практичної діяльності. Це ще відмінний мотиваційний інструмент. Включаючи ігрові моменти в навчальні програми, ви зможете досягати бажаних результатів набагато швидше. Наприклад: отримувати високі статуси за правильні відповіді, заробляти бали за кожен пройдений тест або додаткові бонуси за швидкість вивчення матеріалу.

Читайте також
Підберемо альтернативну школу вашій дитині

Підберемо альтернативну школу вашій дитині

Обираєте школу для дитини? Зверніться до нас!
30.03.2021 0
100 професій майбутнього

100 професій майбутнього

Професії, які будуть потрібні в найближчі 30 років
21.09.2021 1

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram