Не вистачає дня, щоб впоратися з усіма справами? Дотримуйтесь цих 16 порад від провідного спеціаліста з інтернет-маркетингу Ніла Пателя на Inc.com, і у вас буде час не лише на роботу, але й на відпочинок.

20% ваших зусиль визначають 80% ваших результатів. Але що це за зусилля?

Відповідь на це запитання дає Ніл Пател — консультант, маркетолог, засновник інтернет-сервісів Crazy Egg і KISSmetrics.

Уявіть собі – обідня перерва, ви покидаєте свій офіс, сідаєте за кермо і їдете в ресторан або додому, щоб не поспішаючи пообідати або подумати про те, як провести вечір.

Це цілком реально. Ви можете зробити 90% своєї роботи, а то й більше, зранку. Але як? Я дам 16 порад, але спочатку невеличка передмова.

  • По-перше, я визначаю роботу як речі, якими ви займаєтеся самі — важливі справи. В ідеалі зустрічі і наради потрібно виключити з цього списку.
  • По-друге, такий підхід базується на принципі Парето: 20% ваших зусиль визначають 80% ваших результатів. Коли робите роботу вранці, це означає, що до важливих завдань можна підійти більш розумно.

1. Плануйте день ввечері

Щовечора потрібно записати всі свої справи і відмітити, коли саме ви збираєтеся їх зробити наступного дня. Не спланувавши ранок, ви не будете продуктивними. При цьому не переоцінюйте свої можливості і плануйте реально.

2. Приберіть у кабінеті ввечері

Безлад в офісі відволікає. Записка зі словами «Терміново зателефонувати Х!» може зіпсувати вам настрій на весь день. Робота в добре організованому просторі/кабінеті допомагає думати і працювати більш еффективно.

3. Прокидайтеся дуже рано

Щоб усе встигати, треба вставати рано, десь о 5.30- 6.30 ранку. Очевидно, що і лягати спати, треба підлаштувати під цей графік. працюйте тоді, коли ваша продуктивність на найвищому рівні.

4. Виконуйте фізичні вправи

Наука показує, що ранкові фізичні вправи допомагають краще думати, краще працювати і бути продуктивнішими. Дослідник Джон Рейті з Гарварду пише, що фізичні заняття необхідні, щоб досягти високої продуктивності в інтелектуально вимогливих професіях. До цього вас може підготувати коротка пробіжка або 30-хвилинні заняття йогою.

5. Дотримуйтеся графіка

Не дозволяйте собі відхилятися від складеного курсу. Часу у вас не так вже й багато. Не ламайте графік: нехай він веде вас, — тоді встигатимете більше.

6. Дайте собі 20 хвилин, щоб увійти в ритм

Відчуття потоку приходить, коли ви повністю заглиблені у свою справу, сфокусовані на ній і досягаєте результатів на високому рівні та у швидкому темпі. Потрібен час, щоб ввійти в цей стан, — якщо не відчуваєте, що поглинуті роботою, трохи почекайте.

7. Приймайте рішення за 60 секунд

Прийняття рішень — вир, що висмоктує час. Коли ви стикаєтеся з необхідністю прийняти рішення під час роботи, дайте собі хвилину. Кінцева думка буде не гіршою, але займе менше часу.

8. Користуйтесь навушниками

Вони приглушують відволікаючі фактори і допомагають зосередитися. Harvard Business Review рекомендує працівникам надягати їх, щоб бути продуктивнішими.

9. Спочатку робіть найскладніше

Марк Твен писав: «Якщо зранку з'їсти жабу, то найгірше вже позаду». Браян Трейсі перетворив це твердження в цілий принцип: «Відкиньте огиду, з'їжте жабу». Якщо всі найважливіші та найнеприємніші завдання виконані на самому початку дня, залишок доби буде надзвичайно продуктивним.

10. Пишіть тексти якомога раніше

Це одне з найбільш інтелектуально вимогливих завдань. Однак написання текстів також допомагає сфокусувати мозок і підвищити продуктивність. Написавши щось із самого рання, ви підвищите якість не тільки своїх текстів, але і решти дня.

11. Уникайте поїздок на роботу

Особливо якщо вони довгі. Тоді зробіть усе, щоб вам не потрбіно було їхати. Це не просто витрачений час: це розумове спустошення. Поїздка в офіс і назад — один з найбільш стресових проміжків часу. Почати день із цього потрясіння означає вбити свою продуктивність. Навіть за кавою не потрібно виходити, замовте додому.

12. Не проводьте нарад

Якщо ви давно в бізнесі, напевне знаєте, що більшість нарад — марна трата часу. Уникайте їх усіма силами, якщо це можливо.

13. Не поспішайте перевіряти пошту

Електронні комунікації впливають на нас настільки ж деструктивно, як і наради. Так, відповідати на пошту потрібно, це важливо, але це ж заняття і поглине весь день, якщо почнете з нього.

14. Дотримуйтеся певного розпорядку

Роблячи щось регулярно, ви зможете робити це краще та швидше кожного разу. Щойно знайдете відповідний розпорядок, тримайтеся за нього. Це трамплін до продуктивності.

15. Забезпечте особистий комфорт

Зробіть усе необхідне, щоб налаштуватися на успіх. Якщо для цього потрібно прийняти душ, поголитися, поснідати, зробити запис у щоденнику, помедитувати, погодувати собаку, відкрити штори, — зробіть це. Щойно виконаєте ці підготовчі завдання, створите атмосферу, що зробить вас продуктивнішими.

16. У певний час винагороджуйте себе

Встановіть годинник або навіть таймер зі зворотнім відліком. У певний момент вам потрібно буде зупинитися. Зробіть це. Підкиньте в повітря конфетті, станцюйте святковий танець. Це час винагородити себе. 

А якщо у вас багато енергії і є внутрішнє прагнення зробити ще більше, зовсім не обов'язково кидати все до обіду. Якщо робота дарує щастя й задоволення, продовжуйте. Коли 90% справ вдається зробити вранці, це лише означає, що за день встигнете зробити більше 100%.

Джерело фото unsplash

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram