Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький під час візиту до фірми "11 bit studios"

Комп’ютерна гра «This War of Mine» має ввійти до переліку необов'язкового переліку літератури для читання у школі. Це продукт «11 bit studio» -  польської компанії з розробки, видавництва і розповсюдження відеоігор з осідком у Варшаві.

До офісу фірми у четвер прийшов прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький. Він підкреслив, що індустрія комп’ютерних ігор зростає у всьому світі. Ігри – це польське вікно у світ, - сказав очільник уряду. На його думку, сьогодні відеоігри є частиною сфери культури, як і кіно понад 100 років тому:

«Сьогодні я розумію, що й комп’ютерні ігри можуть бути ліпшими, а можуть бути слабшими. Але вони щораз глибше входять до канону польської культури і це слід використати. Тому ми сьогодні думаємо над тим, аби зміст цих ігор входив до необов’язкового списку шкільного читання, аби молодь могла використовувати ігри для уявлення різних ситуацій не гірше, ніж читаючи книжки».

За словами Моравєцького, нині вартість індустрії комп’ютерних ігор у світі складає 150 млрд доларів, а за декілька років ця сума має подвоїтися. Він сказав, що Польща є першою країною, у якій комп’ютерна гра буде у каноні факультативних шкільних предметів.

Читайте також: Добірка освітніх коміксів для дітей українською

Президент компанії-розробника ігор «11 bit studios» Ґжеґож Мєховський наголосив, що ігри є творами культури і вони використовують мову, що є відразу зрозумілою для молодої людини:

«Сьогодні ми можемо сказати нашим дітям у школах або наступному поколінню, що цю книжку варто прочитати, і варто пограти у цю гру, бо це частина нашої польської і світової культури. Мова ігор є чимось новим для культури, але теж дуже цінним, бо пропонує нові інструменти, що не були раніше доступні».

Гру «This War of Mine» мають помістити у перелік рекомендованого списку літератури для учнів середніх шкіл у Польщі від 2020/2021 шкільного року.

Ця гра – це повна моральних дилем історія цивільних жителів, котрі борються за виживання під час збройного конфлікту. Вона розповідає про жорстокість війни, людське страждання і тягар, який вони несуть на своїх плечах перед загрозою життю.