Виявляється, 77% працівників у світі вважають, що дистанційна робота у майбутньому стане можливою для багатьох компаній та роботодавці навіть заохочуватимуть гнучкий графік. Ці та інші дані компанія Lenovo представила в досліджені, присвяченому наслідкам довготривалого переходу на віддалений режим роботи.

Світова статистика

Дослідження провели в середині березня у США, Німеччині, Італії, Китаї та Японії. Значна частина компаній перебувала в пошуку й продовжує шукати способи налагодження командної роботи онлайн. Саме тому переважна більшість учасників дослідження вважає, що сучасні умови роботи приведуть до більш тривалих глобальних змін в організації праці.

З 2005 року кількість людей у світі, які працюють віддалено, збільшилась на 159% і продовжує зростати. Навіть більше, працівники переважно відчувають себе продуктивнішими вдома – про це говорять 61% учасників дослідження. Вони також вірять, що роботодавці й надалі інвестуватимуть у цей напрямок, зокрема, налагодять відповідне технічне забезпечення та вкладатимуть у хмарні сервіси.

Відповідно до даних дослідження, ще на початку березня 87% робітників із усього світу були готові працювати віддалено, хоча на той момент цього вимагали лише 26% роботодавців.

Дистанційна робота в Україні

Українці, які з середини березня працюють дистанційно, згідно з даними опитування, звикають до технічних особливостей такої організації праці. Так, наприклад, 75% учасників опитування використовують для онлайн-конференцій ноутбук або ПК, інші мають все необхідне на смартфоні.

Опитані поділилися і кумедними моментами своєї дистанційної роботи. Так, у майже половини під час важливого зідзвону в кадр потрапляли родичі, а у 38% учасників опитування – домашні улюбленці. Крім того, багатьом доводиться боротися з викликами відеозв’язку. 62% учасників дослідження для зідзвону прибирають безлад на задньому фоні, 21% — довелося терміново прибрати наліпку, яка закривала веб-камеру.

Опитування проводилось в середині квітня 2020 року на сторінці Lenovo Ukraine в Instagram.