Мабуть, уже всі знають, що креативність – це не про натхнення дизайнера чи письменника. Сьогодні творчо мислити прагнуть всі спеціалісти, адже ця навичка дуже цінна на ринку праці. Співробітники з розвиненим креативним мисленням вміють знаходити нестандартні рішення у стандартних ситуаціях і сприяють розвитку компанії. Покращити рівень своєї креативності здається дуже важким завданням. Проте варто пам’ятати, що творчість – це м’яз, який варто прокачати, що справиться з цим краще, аніж декілька потрібних книг?

 

1. Корпорація творців. Як подолати приховані загрози, що вбивають справжнє натхнення, Ед Кетмелл, Емі Воллтес

 

Книжка від співзасновника та керівника великої анімаційної студії Pixar Еда Кетмелла – must have для будь-якого менеджера. За роки управління компанією автор прийшов до висновку, що головне завдання будь-якого керівника – запобігти творчому вигоранню. У своїй книзі він досліджує, як зберегти компанію креативною, мати нестандартний підхід та правильно комунікувати з кожним членом великого колективу.

 

 

 2. Кради як митець, Остін Клеон

 

Серія книжок «Кради як митець» дозволяє вам відчути себе творчою особою та нестандартно поглянути на звичні речі. Остін Клеон вважає, що для того, аби креативити, не потрібно бути генієм, достатньо бути самим собою. Навіть самі формати надихають читачів почати творити вже сьогодні. Тому книги Остіна Клеона точно стануть у пригоді тим, хто хоче віднайти натхнення.

 

3. Ігноруй усіх, або Як стати креативним, Х’ю МакЛаод

 

 

Автор переконаний, що креативність потрібна всім, і творчим може стати і садівник, і бухгалтер, й інженер. У книжці зібрані 40 коротких практичних та цікавих есе, які спонукають вас думати та можуть змусити почати робити те, на що ви вже довгий час не наважувалися. Ігноруйте всіх та прислухайтеся до власних бажань – ось ключ до вашої креативності.

 

 

4. Посібник із креативного мислення, Кріс Ґріффітс і Меліна Кості

 

Посібник допомагає віднайти у собі прихований креатив та застосувати на практиці. Автори книжки демонструють читачам, як творчість може бути рушійною силою, що приводить до неймовірних результатів. До того ж книга пропонує практичні інструменти «мозкового штурму» та допомагає розвинути креативні вміння у розв’язанні проблем від початку і до кінця.

 

 

 

5. Геніальність на замовлення, Марк Леві

Коли виникає ситуація, що потребує нестандартного рішення або швидко потрібно знайти натхнення, у пригоді вам стане книга Марка Леві. Автор пропонує читачам спробувати простий метод, що допоможе викликати геніальність на замовлення, – фрірайтинг. Його креативна техніка допомогла у створенні не одного геніального твору. Як бонус у книзі йдеться і про 15 принципів для розв’язання будь-яких проблем та покращення креативності в цілому. Тому, якщо вам нічого не допомагає, звертайтеся до Марка Леві та його «Геніальності на замовлення».

 

 

Читай також: Стислий виклад 12 світових бестселерів з soft skills. Частина 2: Фрірайтинг

 

6. Злом креативу, Майкл Мікалко

Автор книги – експерт з креативу, який своїми працями допомагає читачам знаходити нестандартні виходи зі складних ситуацій. У виданні зібрані поради із застосування у сучасних реаліях креативного мислення великих творців минулого. Завдяки порадам Майкла Мікалко читач зможе створювати нові ідеї та долати перешкоди як у житті, так і в бізнесі.

 

 

 

 

7. Рисовий штурм, Майкл Мікалко

 

Книга «Рисовий штурм» – ще одна праця відомого автора. Вона допоможе читачам віднаходити геніальні ідеї, що «літають у повітрі». Книга складається з практичних вправ, головоломок, загадок та історій творчих проривів, що надихнуть вас починати діяти. Майкл Мікалко переконаний, що помічати гарні ідеї – це всього лише навичка, яку з легкістю можна розвинути, і його роботи допоможуть у цьому.

 

 

 

 

8. Стрибай вище голови, Пол Арден

 

 

В автора книги Пола Ардена великий досвід у виникненні нестандартних ідей: він гуру рекламного бізнесу, тому намагається на все дивитися з креативної точки зору. У своїй роботі він поділився з читачами власними вміннями і вчить їх почати мислити креативно, бути впевненими у собі та довіряти внутрішньому голосу.

 

 

Читай також:  «Евріка!», або 10 способів генерувати проривні ідеї

 

9. Як люди думають, Дмитро Чернишов 

 

 

У книзі автор розмірковує над тим, що власне означає «думати» та стверджує, що у світі все змінюється завдяки невеликій кількості людей, які мислять інакше, аніж 99% інших. Він допомагає читачам нарешті «увімкнути мізки» та почати думати і жити творчо. На сторінках книги ви знайдете головоломки, загадки, невідомі факти, погляд на звичні речі через призму чужого менталітету та цікаві історії, що будуть вам корисними на шляху до креативного мислення.

 

10. Гнучкий розум. Як бачити речі інакше і думати нестандартно, Естаніслао Бахрах

 

Ця книга з наукової точки зору пояснює, що креативне мислення – це навичка, яку можна і потрібно розвивати протягом всього життя. Мозок кожної людини здатний генерувати геніальні ідеї, а все решта – просто відмовки. Книга «Гнучкий розум» змусить вас почати застосовувати техніки стимулювання мозку, змінить ваш кругозір і допоможе нарешті творчо поглянути на безліч речей.

 

Джерело фото pexels.com

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram