Майбутнє завжди бавило своєю таємничістю та спонукало дослідників, митців чи аналітиків пробувати заглянути у нього, аби дізнатися, що на нас чекає та як зміниться наше життя. Прогнози, зроблені у минулому столітті, здавалися більшості людям недосяжними чи сприймалися, як фантастична казка. Проте вже сьогодні ми живемо в тих умовах, які ще вчора нам здавалися неможливими, і не надаємо їм великого значення. Початок нового десятиліття XXI століття ознаменувався поширенням різноманітних прогнозів. То ж, які тренди чекають на нас у найближчі десять років?

Роботизація

Про початок масової автоматизації говорили ще декілька років назад. Але, за словами дослідників, вона набуде чималих масштабів у найближчі десять років. На державному рівні в Україні в цей період на повну силу має запрацювати додаток «Дія», що покликаний змінити вже звичні для нас процеси документообігу. Потреба у паперових відповідниках важливих документів може взагалі зникнути, а кількість людей, що займаються проведенням таких операцій – відповідно зменшиться.

Те саме стосується й інших підприємств, де все частіше людську працю замінюють машинами, які не потребують відпусток, не конфліктують з керівництвом та не зменшують продуктивності своєї роботи через поганий настрій. Роботи вже вміють розпізнавати обличчя, рухи та емоції людей, вони пишуть статті, створюють картини та керують автомобілями, а в майбутньому планують замінити 75 мільйонів робочих місць у світі.

Екологічність

Міжурядова група експертів ООН встановила, що у людства є лише десять років, щоб запобігти незворотним змінам, що спровокують екологічну катастрофу. Тому тренд на екологічність у майбутньому пошириться на ще більшу кількість людей. Експерти прогнозують, що сортування сміття та відмова від пластику стануть звичкою для більшості жителів планети. Вже сьогодні людям соромно носити натуральне хутро, з часом екосором набуде чималих масштабів і люди, навіть, відмовляться від авто з двигуном внутрішнього згорання.

Турбота про здоров’я

Мода на здорове харчування та заняття спортом вже давно не дивує нікого навколо, але до трендів майбутнього додасться ще й турбота про своє психічне здоров’я. За даними ВОЗ, вже у 2020 році депресія займе перше місце серед хвороб, які спричиняють непрацездатність. Надмірна завантаженість роботою, постійний стрес та страх конкуренції змушують людей перебувати в напруженні. Згодом вони провокують професійне та емоційне вигорання або психічні розлади. Тому турбота про ментальне здоров’я стане трендом майбутнього. У моду ввійдуть здоровий сон, вміння відпочивати та корпоративні методи розслаблення.

Урбанізація

Прагнення людей проживати та працювати у великих містах зростає все більше з кожним роком. Вже зараз на планеті 31 мегаполіс з населенням понад 10 мільйонів чоловік. У найближчому майбутньому таких міст стане більше і в них житиме 80% населення планети. Адже саме в мегаполісах зосереджена найбільша кількість робочих місць, можливостей для розвитку та дозвілля.

Стандартів більше не існує

Спочатку ми помітили, як почали стиратися стандарти краси: звичні моделі втратили популярність, а обличчями відомих брендів почали ставати дівчата з pluse size. Ця тенденція з високої моди перейшла у звичайне життя з рухом body positivity. Тепер жінки та чоловіки не соромляться свого тіла чи віку, а приймають його та обожнюють таким, як є. У сучасному світі стало популярним бути неідеальним у всьому. Все більшого поширення набувають інклюзивні дизайн, навчання, розвиток тощо. У майбутньому все це лише закріпиться.

Робота вже не буде колишньою

З приходом на ринок праці міленіалів роботодавці почали турбуватися, щоб робота приносила задоволення, аби заохотити їх. Коли почали працевлаштовуватися «зети», у тренді стали комфортні офіси, можливість працювати у затишному кафе чи в парку та інші «плюшки» від компаній. Експерти прогнозують, що традиційний робочий тиждень 5/2 замінять альтернативним графіком. Зменшення робочих годин допоможе роботодавцям заощаджувати електроенергію чи воду, зменшити використання паперу чи файлів, а отже бути в екотренді. Також нестандартний підхід до праці привабить у такі прогресивні компанії чимало талантів.

Наше життя стрімко розвивається і, судячи з усього, може зовсім змінитися у майбутньому. Тому насолоджуйтеся трендами теперішнього, аби потім не сумувати за ними.

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram