Вчені давно говорять про користь читання, а щоразу нові і нові дослідження світових професорів це вкотре доводять.Читання може позбавити стресу, зробити щасливішим та навіть допомогти пережити певний життєвий досвід, пише Prevention.

Сучасні люди часто читають лише стрічку у Facebook чи Twitter. І дарма, адже читання має просто неймовірну кількість плюсів.

Якщо ви не любите читати чи “поглинаєте” одну книгу зі швидкість черепахи – ось кілька науково обґрунтованих причин, чому потрібно переглянути своє ставлення до книг та впровадити ще одну корисну звичку в своє життя.

1. Читання «вмикає» мозок

Іспанські вчені довели, що читання стимулює наш мозок таким чином, ніби ви переживаєте прочитаний досвід у реальному житті. До прикладу, коли ми читаємо про корицю, то мозок думає ніби ви дійсно вдихаєте аромат цієї спеції.

Водночас французькі науковці з’ясували, що після прочитання певних виконаних  дій («Павло кинув м’яч») тіло стимулює моторну кору, рухову частину мозку.

2. Література допомагає пізнати один одного

Читання дає унікальну можливість повністю зануритись в думки та відчуття іншої людини. За даними вчених, це може покращити соціальні навички людини та робить її більш співчутливою до інших.

«Якщо ви читаєте про генетику – ви дізнаєтесь щось про гени. Якщо ви читаєте художню літературу – ви вивчаєте людей, інших та самого себе», – вважає професор-емерит когнітивної психології університету Торонто Кіт Оатлі.

Вчений детально описав цей процес у своїй книжці «Такі речі, як мрії: психологія художньої літератури» (Such Stuff as Dreams: The Psychology of Fiction).

3. Книги – це каталізатор щастя

Вчені раніше довели, що пережитий життєвий досвід робить нас набагато щасливішими, ніж матеріальні речі. Нещодавнє дослідження, опубліковане у виданні Journal of Consumer Psychology показує, що продукти, які створені для покращення життєвого досвіду, такі як книжки, є суцільними «ракетами» щастя.

Разом з тим дослідники Університету Північного Техасу з’ясували, що літні люди, які продовжують читати у зрілому віці, є більш задоволені своїм життям.

4. Читання зменшує стрес

Британські вчені з університету Сассексу довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, аби зменшити стрес на 68% достатньо лише шести хвилин зосередженого читання. За це час скорочується серцебиття та полегшується м’язова напруга.

5. Книги тренують мозок

Регулярне читання захищає від погіршення когнітивних здатностей (пам’ять, логіка, уява) у старості. За даними дослідження медичного університету Раша, люди, які люблять читати, в 2,5 раза менше хворіють на недугу Альцгеймера.

Також вчені університету Еморі з’ясували, що читання гостросюжетних книг активує ту частину мозку, яка відповідає за мови та баланс. До таких книжок науковці віднесли «Помпеї» Роберта Харріса, «Загублена» Джиліан Флін, «Голодні Ігри» Сюзанни Коллінс та «Жертва» Майкла Крайтона.

6. Книга відкриває нам інший світ

Читання книжок про Гаррі Поттера та творів, де йдеться про упередження стосовно ЛГБТ-спільноти та емігрантів, робить людей більш толерантними до представників цих соціальних груп.

Про це детально описала у своєму дослідженні група італійських вчених, яке було опубліковано в журналі Applied Social Psychology.

Вчені із США також провели експеримент. Вони попросили добровольців прочитати емоційну історію про мусульманських американських жінок. Після цього піддослідні були менш схильні робити поспішні висновки про людину, дивлячись лише на її релігійну приналежність.

Читайте також
Як читати книжки Оскара Бреніф’є

Як читати книжки Оскара Бреніф’є

Розвиваємо критичне мислення за допомогою книжок
06.05.2019 0
Між рядків: ефективні техніки швидкого читання

Між рядків: ефективні техніки швидкого читання

Хочете читати швидше – читайте більше
09.01.2020 0

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram