Ви вкотре сідаєте за підручники з англійської і обіцяєте собі, що цього разу точно все старанно виконуватимете, і вкотре зневіряєтесь у можливості запам’ятати чергову партію слів та розібратися у безлічі правил, а хтось із ваших друзів встигає вивчити декілька іноземних мов одночасно: вже може порозумітись з італійцем, зі словником читає Віктора Гюго в оригіналі, а польською вільно говорить ледь не з першого класу? В них талант, спеціальні вміння, вони почали вчити мови ще дітьми, – скажете ви, щоб виправдатись. А ми скажемо, що це під силу кожному.

Як вчити кілька іноземних мов одночасно і вільно спілкуватись ними, – стати справжнім поліглотом – далі у дописі Іванни Мельничук для melni.me.

1. Мотивація

Ви можете захоплюватись якоюсь мовою і у вас виникне бажання її вивчити, проте якщо вас не буде підтримувати якась глобальна ціль, навряд чи ви зайдете у цій справі далеко. Поїздка чи навчання за кордоном, високооплачувана робота, конкуренція з другом, який одночасно з вами починає вчити ту ж мову, – згодиться будь-що, що здатне довести вас до кінця у цій нелегкій справі.

2. Правильний розподіл часу

Якщо ви знаєте вже одну чи дві іноземні мови і хочете вивчити третю, то ні в якому разі не варто зменшувати увагу до тих, якими ви вже володієте. Тут головне – правильно розподілити час: на вивчення нової мови приділяйте на третину більше уваги, ніж на вдосконалення попередніх. Не робіть великих перерв, адже без практики ви швидко забудете все, що так старанно вчили і доведеться починати спочатку. Проте й про відпочинок не варто забувати, розбавте вивчення граматичних правил новою серією улюбленого серіалу, але іноземною мовою.

3. Проводьте паралелі

Існує певна класифікація, яка об’єднує в окремі гілки мови, які мають спільне походження, а отже й чимало схожого, тому їх легше вчити одночасно, скажімо, російська та українська, португальська та іспанська, англійська та французька тощо. Вам траплятимуться схожі слова, правила побудови речення чи граматики, а тому навчання проходитиме легше.

4. Методика мультилінгви

Кажуть, за двома зайцями гнатися не варто, але в цьому випадку, ми порадимо таки спробувати. Для того, щоб зекономити час та провести продуктивне заняття, освоюйте дві мови одночасно – здійснюється це за принципом «інтелектуального витіснення» – нову мову (наприклад, французьку) потрібно вивчати через англійську – всі вправи, словники мають бути англійсько-французькі. Наступну мову (нехай німецьку) вчите через французьку, і так далі.

5. Спілкйтесь з носіями

Неважливо, чи ви починаєте вчити якусь мову, чи володієте нею на високому рівні і хочете вдосконалити – найкращий і найлегший спосіб це зробити – це живе спілкування. На одному із міжнародних тренінгів я познайомилась з хлопцем, який говорив на 5 мовах і я зрозуміла, в чому була його перевага – він постійно спілкувався з носіями цих мов, перепитував ті чи інші фрази, повторював їх щодня, збагачуючи запас все новими, і я переконана, що ті 2 тижні були не єдиним досвідом такого роду, проте дуже продуктивним.

Читай також 5 онлайн-ресурсів для вивчення мов з носіями

6. Не підручниками єдиними

Підхід до вивчення будь-якої іноземної мови повинен бути комплексний: це і підручники (при цьому не варто обмежуватись одним, візьміть один за основу, який рекомендує викладач чи який є найбільш сучасним та доступним, проте не забувайте зазирати в інші), і аудіоматеріали, спілкування в мережі та по Скайпу, перегляд фільмів та відеоматеріалів – вам потрібно оточити себе новою мовою.

ЩЕ КІЛЬКА ПОРАД:

  • Оберіть зручний вам розклад занять, нехай вони будуть не надто довгими, проте регулярними та продуктивними.

  • Зверніть особливу увагу на базові знання – основний набір слів та граматичні правила, які створять базу для подальшого вдосконалення рівня.

  • Festina lente (лат.) — поспішайте повільно. Не варто братися за все одразу, вивчення мови – копітка праця, яка вимагає практики та старанності.

  • Розпочати вивчення мови краще з викладачем – він допоможе розкласти початкові знання по поличках та дасть корисні настанови для подальшого вивчення.

  • Обирайте ті мови, які вам подобаються, не забувайте про мотивацію, якщо процес не буде приносити вам задоволення, то навряд чи ви отримаєте очікувані приємні результати.

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram