Osvitanova.com.ua

«Секс-освіта» — це курс аудіоуроків, у якому профільні фахівці (психологині-секологині, гінекологині) розповідають усе про дорослішання: фізичне та психологічне. Матеріал допоможе підліткам краще розібратися з усіма змінами, які відбуваються з їхніми тілами та розумом.

Добірка складається із трьох частин: 

Зміни в тілі. Фахівці не просто пояснюють, що відбувається з організмом людини під час пубертатного періоду, вони розповідають, чому ці зміни стаються та як з ними впоратися; Що таке секс. У цій частині зібрані аудіоуроки, які допоможуть підліткам краще піклуватися про своє репродуктивне здоров’я, будувати стосунки зі своїм тілом та протидіяти насильству; Здорове сексуальне життя. Це аудіоуроки про контрацепцію, запобігання інфекціям, які передаються статевим шляхом та де шукати підтримку й допомогу в критичних ситуаціях.

Курс із секс-освіти є частиною проєкту аудіоуроків «Вчися вухами», який реалізовує ГО «Смарт освіта».

Станом на листопад 2024 року на сайті проєкту є шість уроків про зміни у тілі під час пубертату. Середня тривалість одного 15 хвилин. Розробка курсу та уроків триває. 

«Ми з колегами працюємо над цим курсом, бо хочемо, щоб у підлітків було джерело перевіреної та доказової інформації про всі ті делікатні, незручні та дуже особисті питання, які вони часто соромляться ставити дорослим. Уявіть, що поруч є людина зі знаннями і досвідом, яка простими словами розповість про все, що стосується змін у тілі, психіці та становлення сексуальності? Людина, яка підтримає, зрозуміє, скаже: “Ти окей, яким чи якою б ти не був. Лиш попіклуйся про себе, гаразд?”. От таку інформаційну підтримку ми і хочемо дати підліткам», – Тетяна Павліченко, редакторка проєкту «Вчися вухами».

Під час опанування курсу «Секс-освіта» слухачі дізнаються: 

як змінюється тіло під час пубертату; чому змінюється психіка та як впоратися з емоційними вибухами; про особливості гігієни для підлітків; про анатомію жіночих та чоловічих статевих органів; що таке менструальний цикл; що таке гендерна ідентичність та сексуальна орієнтація, як їх визначити; про те, яким може бути статевий досвід: як підготуватись і що треба знати; все про вагітність та репродуктивне здоров’я; про культуру згоди, протидію сексуальному насильству та де шукати підтримку й допомогу у таких випадках; як емоції пов’язані із сексуальністю; про сексуальні права та відповідальність; усе про доказові, сучасні та дієві методи контрацепції; якими бувають захворювання, що передаються статевим шляхом, та як від них вберегтися; про вплив медіа на сексуальність.

Мета курсу – донести до підлітків повну та доказову інформацію про фізіологічні та психологічні зміни під час пубертату. Пояснити всі процеси: чому ми дорослішаємо саме так, звідки береться сексуальний потяг та як побудувати здорові стосунки зі своїм тілом. Один з основних фокусів в уроках — це робота з мітами та стереотипами щодо сексу та тілесності загалом. 

Аудіороки розробляли досвідчені та доказові фахівчині: 

Анна Топіліна, сексологиня, методистка та факт-чекерка курсу із секс-освіти; Ольга Хайдукова, психологиня-сексологиня та факт-чекерка курсу.

«Я прагну, щоб підлітки мали доступ до правдивої інформації про секс і стосунки, яку подають не через настанови та залякування, а з фокусом на згоду і взаємне задоволення. У сучасному світі молоді люди часто отримують викривлений образ інтимних стосунків з медіа чи інтернету.  Це може призводити до багатьох негативних наслідків. Цей курс у форматі аудіоуроків створює зручний і безпечний простір, у якому можна навчитися розуміти себе, свої потреби своє тіло, поважати інших та усвідомлювати власні кордони. Моя мета — зробити підлітків більш обізнаними, впевненими і готовими до здорових стосунків, сповнених радості і поваги одне до одного», – Анна Топіліна.

Прослухати уроки можна:
- на сайті проєкту «Вчися вухами»
- на платформах Spotify, Apple Podcast, NV, YouTube, MEGOGO

{{read_more|Читайте також| 5956, 6471}}

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

Поширити у соц. мережах: