Психологиня Оксана Ступенко на майданчику популярного онлайн-ресурсу «Психологічна підтримка» пояснила природу хронічного відчуття тривожності, яке виникло після початку повномасштабної війни. Війна актуалізувала в кожного свій спектр переживань: в одних це тривога за майбутнє, в інших – переживання через втрату близьких, домівки, звичного життя. Більшість цих тривог пов’язані з втратою трьох найбільших ілюзій людства.

Ілюзія контролю власного життя

Більшість наших планів через війну змінилися, тому що наше життя докорінно змінилося. Подумайте, що можна реалізувати не повністю, а хоча б частково?

Змініть фокус на те, що можете контролювати. Це допоможе рухатися далі. Випишіть свої плани, які були на початку року, і навпроти кожного пункту пропишіть альтернативу, яку ви можете здійснити з огляду на обставини.

Ілюзія безпеки та справедливості світу

Абсолютної безпеки немає ніде. Війна це довела. Сьогодні наше основне завдання – створити для себе і своїх близьких максимально безпечні умови.

Змініть фокус з образ і читання новин на те, що додасть вам ресурсу вже сьогодні. Нехай це будуть хоча б маленькі радості. Пам’ятайте, все минає, а тому мине і цей важкий період нашого життя.

Ілюзія безсмертя

Смерть і втрата – це найскладніше, з чим абсолютно кожна людина стикається в житті. Не всі до цього готові. Якщо вам потрібна допомога в переживанні втрати – звертайтеся до фахівців, не нехтуйте підтримкою.

Читайте також
10 організацій, які надають безоплатну психологічну підтримку

10 організацій, які надають безоплатну психологічну підтримку

Спочатку треба надягти маску на себе, потім на дитину
02.03.2023 0
5 лекцій TED про роль психічного здоров'я в освіті

5 лекцій TED про роль психічного здоров'я в освіті

Як організувати психологічну підтримку всім учасникам освітнього процесу
12.05.2021 1

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram