В Україні у закладах середньої освіти можливе викладання предметів двома мовами — українською та англійською. Освітній процес двома мовами поширюватиметься лише на профільні предмети у старшій школі. Про це повідомив генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України Олег Єресько в ефірі «Ранку вдома».
Як відомо, торік Міносвіти анонсувало програму «Освіта 4:0. Український світанок» щодо реформ у сфері освіти, зокрема запровадження білінгвальної (двомовної) системи навчання.
«У нас є заклади, де збираються діти, які мають здібності до вивчення іноземних мов. Там практикують раннє вивчення мов. Ми ж плануємо, що з часом у старшій школі профільний предмет обов'язково викладатимуть двома мовами — українською та англійською», — зауважив Єресько.
Щодо повного скасування іспитів у школі, то він вважає, що іспити мобілізують здобувачів освіти, тому поки у МОН немає планів щодо скасування іспитів у 4 чи 9 класах. Але через російську агресію проти України цьогоріч українські школярі не складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА).
На його думку, на рівень оцінювання школярів це не вплине.
«Результати будуть. Їх визначатимуть за результатами річного оцінювання. Нагадаю, що в Новій українській школі повністю змінили ставлення до оцінювання, яке виконує формувальне значення, демонструє, наскільки дитина зростає, показує, де треба підвищити свій рівень знань, рівень компетентностей», — зазначив посадовець Міносвіти.
Окрім того, на думку Єреська, оцінювання важливе лише для формування рейтингу на національному мультипредметному тесті (НМТ), щоб справедливо розподілити між вступниками місця державного замовлення.
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram
Коментарі 4
Маша
Яке двомовне викладання. В середній школі в англійській досі не знають що таке транскрипція. Що таке вислухати учня і його відповідь не в усіх школах існує. Про опанування зоом конференції взагалі мовчу. Вчителя не всі вміють запустити відео в презентації та розгорнути його на весь екран. Зробіть атестацію вчителям середніх шкіл, залиште 5% з них, які зможуть працювати з новими технологіями. Наберіть нових, які опанують всі ті нововведення, що ви ввели 10 років тому. А потім вже опановуйте двомовне викладання. Бо наразі вчителі скинули всю роботу по опануванню технологіями на батьківські плечі і читають досі матеріал за методичками, що склали 30 років тому. Нові підручники не опрацьовані, все опрацювання зводиться на підсумкові діагностичні роботи. Оцінювання уроків та дз не робиться, бо це їм не потрібно. З такими темпами батьки будуть отримувати завдання на українській мові, сидіти по ночах їх перекладати, а діти будуть їх видавати на уроці. Будь ласка, ще з цим ми на майдані не стояли! Схаменіться!
Святослав
Будь-які мови окрім української в освіті неприпустимі! Ви готуєте кадри для виїзду за кордон
Віктор
Та ладно ) Англійська мова у сучасному світі is a must! Це апріорі більша зп. Навіть коли працюєш в Україні.
Зоя
Підтримую
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.