З нового навчального року загарбники планують повністю русифікувати освітній процес у Маріуполі, впровадивши свої стандарти.

Про це повідомила Уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова.

«У рамках «адаптації» до переходу на російські програми у школах будуть викладати усього три предмети: російську мову та літературу; історію росії й математику. Загарбники також влаштували «організаційно-методичне» зібрання вчителів, яких примушують до співпраці в освітньому процесі», – заявила Денісова.

За її словами, незгодним погрожують «негативними» наслідками – від «фільтраційних таборів» до обмеження «гуманітарної допомоги».

Уповноважена ВР наголосила, що залучення дітей до навчання поблизу зони активних бойових дій несе пряму загрозу їхньому життю та безпеці та є прямим порушенням статті 38 Конвенцією ООН про права дитини.

Вона також підкреслила, що нав’язування освіти країни-окупанта суперечить статті 29 Конвенції ООН про права дитини, яка встановлює, що освіта має бути спрямована на виховання поваги до батьків дитини, її культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає, країни її походження.

Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення росії в Україну врахувати ці факти порушень рф прав дитини в Україні.

Читайте також
Окупація: як працюють, живуть і на що сподіваються вчителі

Окупація: як працюють, живуть і на що сподіваються вчителі

Історії шістьох вчительок з Херсонської, Луганської та Запорізької областей
16.05.2022 0
Що робити вчителю, аби не стати  в окупації зрадником

Що робити вчителю, аби не стати в окупації зрадником

Історія педагога із захопленого міста Херсонщини
03.05.2022 0

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram