Батькам важливо обговорювати зі своєю дитиною те, що відбувається в її шкільному житті, і дивитись на ці ситуації під кутом можливих причин, чому інші діти можуть озброїтися проти неї. Тому насамперед треба:
- З’ясувати причину такого ставлення однолітків до дитини.
- Запропонувати способи поведінки, які можуть налагодити стосунки. Але вони повинні пропонуватися нами як варіанти, а не як необхідність чи тим паче вимога. Так замість: «Ти повинна вибачитись перед Катрусею за те, що забрала її книжку», краще сказати: «Ти можеш вибачитись перед Катрусею за те, що зробила. Тоді звісно їй буде легше, і вона буде цим задоволена».
- Навчіть дитину розуміти емоції інших дітей. Для цього корисно використовувати, наприклад, терапевтичні казки, що показують емоційний стан дітей у різних ситуаціях, а також рольові ігри з обговоренням проблемних випадків, це допоможе дитині навчитися нової поведінки. Також називайте емоції, які дитина відчуває. Наприклад: «Я бачу, що тобі зараз сумно. Як я можу тобі допомогти?», або «Ти зараз сердишся». Таким чином вона навчиться краще розуміти свій емоційний стан, а це вплине на розуміння емоцій інших людей.
- Допомагайте дитині стати більш впевненою у собі: хваліть за досягнення, не ставте в приклад братів або сестер. Ваша дитина – індивідуальність і не повинна бути схожа на них. Якщо дитина не впевнена у собі, то інші діти це відчувають і можуть відштовхнути її та зробити «білою вороною».
- Завжди підтримуйте дитину, вона повинна знати, що у будь-якій ситуації вона може розраховувати на вашу допомогу та любов.
- Ніколи не кажіть дитині, що вона погана. Її самооцінка напряму залежить від того, що про неї думають батьки.
- Навчайте дитину проявляти повагу стосовно інших, це можливо зробити тільки якщо ви самі поважаєте інших.
- Варто також подумати над тим, щоб віддати дитину на якісь кружки або секції, там вона може зав’язати нові дружні стосунки не затьмарені вигнанням.
- Ви також можете віддати дитину на тренінг по розвитку комунікативних навичок та емоційного інтелекту. В наш час у Києві проходить багато тренінгів подібного напрямку. Там, у колі дітей та під наглядом кваліфікованого психолога, вона зможе навчитися будувати відносини, вирішувати конфлікти та гармонійно виражати свої почуття.
Джерело фото pixabay
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.