Студія «Арт Відео» підготувала збірку анімацій, які пропонують сучасний погляд на святкування зимових свят, на наші традиції і легенди про зимові свята. Тут ви знайдете анімації про святого Миколая, Різдво і Водохреща. Цікаво, що до створення й озвучення кожної серії доєднувались, як відомі українські артисти, так і звичайні школярі!

1. Святий Миколай – Різдвяна казка

Зима стає барвистою з подарунками від Миколая. Мультфільм запрошує Вас в офіс Миколая, звідки разом зі Святим відправимося дарувати радість по всьому світі! А казкові голоси в мультфільмі належать Павлу Табакову (чортик), Оксані Мусі (ангел) та Ярославу Нудику (Святий Миколай).

2. Святий Миколай – Легенди України

Всі знають про святого Миколая, як про улюбленця дітвори, а Шева знає ще більше цікавого про цього добродія! Легенда розпочнеться на небесах, де святий Касьян прийшов до Бога — жалітись на Миколая, бо люди його більше люблять, церкви будують і моляться. Тоді Господь вирішив покликати Миколая на розмову, а янголи допомогли знайти його, бо на небі його не опинилось. Знайшовши, янголи побачили, що Миколай рятує людей на Чорному морі. Бог сказав зачекати та після покликати його до себе. Господь заснув, а коли проснувся то першим ділом спитав за Миколая, але той знову робив добрі справи — допомагав гасити пожежу людям. Тоді Бог вирішив сам спуститись до нього раз уже він такий зайнятий, а поки спускався — Миколай вже закінчив з пожежею і взявся звільняти козаків з турецької неволі. Бог допоміг йому з козаками й нарешті покликав на розмову, де сказав...

3. Святвечір – Різдвяна казка

Зима стає веселою з вертепами й колядками, та з мультфільмом про Святвечір від АРТ-Відео! А казкові голоси належать Павлу Табакову, Оксані Мусі та Ярославу Нудику.

4. Різдво – Святкове намисто

Цей день народження святкує весь світ! В Україні, християни східного обряду — Різдво святкують 7 січня, тоді закінчується 40 днів різдвяного посту, а 6 січня у кожній родині відбувається свята вечеря. Перед вечерею господар, обов'язково, годує всю свою худобу. Щоб зрозуміти традиції Різдва краще, головна героїня зазирає в історію цього свята разом з вами. Народження Ісуса Христа велика подія для всього світу! Від його народження починається відлік часу... Історія цього дня починалась так: вагітна Марія з Йосифом пішли до Вифлеєму на перепис населення. Заночувати їм довелось у печері за містом, де й народила Марія. До немовляти приходили пастухи й мудреці, бо про народження спасителя всіх оповістила вифлеємська зоря. Тепер новий рік для Українців і всіх християн світу починається з Різдва христового, але яке ж Різдво без вертепу? Головна героїня розкаже цікавинки про цю українську традицію.

5. Різдво – Легенди України

Легенда  про Різдво. Усі знають, що здавна в Україні на це свято, молодь збиралася у вертеп і ходила по хатах з колядками про народження Ісуса Христа. За легендою один маленький чорт ненавидів коли люди веселились і прославляли це свято і хотів усе зіпсувати. Він вирішив вкрасти дідуха з домівки селянської сім’ї, але зайшовши побачив часник і вибіг, бо злякався. У чортів алергія на часник, а на Різдво люди розставляють його на кожен кут стола від усіх хвороб і усього нечистого. Перед вечерею господар обходив всю свою худобу і годував її домішуючи їм до корму святкову страву з пшениці — кутю. Це щоб худоба плодилась і не хворіла! Дорогою він ще й чорта зустрів, але подумав що це песик і теж його нагодував, що чорт аж перехотів робити їм пакості!

6. Водохреща – Різдвяна казка

Це свято має багато імен - Богоявлення, Водохреща, Йордан. Відправа у церкві, таїнство освячення води, ополонка й хрест на річці чи ставі, зимові забави й веселий настрій!

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram