Наразі ми вирішили провідати зумерів, бути в курсі їхнього сленгу, аби під час спілкування з цифровим поколінням не зловити вербальний зашквар.
У своїй статті про седфішінг ми вже згадували про покоління Z, молодих людей 14-24 років. Інтернетні люди, які ніколи не знали життя без миттєвого доступу до інформації. На їхню думку, найкраща робота у майбутньому – бути крутим інстаграмером або ютубером. Прогресивні та розумні, зумери надають перевагу віртуальному спілкуванню та ЗОЖу, не цікавляться політикою та швидко підхоплюють нове. Отже, вивчаємо словник покоління Z:
Кринж
Дія, або явище, які викликають почуття глибокого сорому. «Зловити кринж» – осоромитись перед іншими якоюсь немодною дією: флексити діями та одягом, які того не варті. Кринжово для зумерів виглядатиме бумер (людина прибл. 1945 – 1963 р. н.), який вживає зумерський сленг.
Флексити
Хизуватися, виставляти на показ модний одяг, девайси, фігуру, здобуту у фітнесі. Розповідати про свою крутість неймовірні історіі (більшість у соцмережах), щоб справити враження на оточуючих або краша. Міленіали (прибл. 1982 – 2004 р.н.) та покоління Х (прибл. 1961 – 1981 р.н.) прекрасно знають синонім. На їх мові це означає «понтуватися». В іншому значенні «флексити» значить танцювати, рухатись під ритмічну музику.
Читайте також: Як навчається покоління Z: до перемоги в три кліки
Краш
Людина, яка тобі подобається (від англійської «crush»). Це може бути навіть об’єкт таємної прихильності. Зловити краш можна і на популярного актора, і на дівчину з сусіднього офісу, навіть якщо ви у стосунках. Головне нікого не образити і не зруйнувати почуття партнера.
Партнер
Людина, з ким Z розподіляє побут та бюджет. Такі атавізми як «чоловік», «жінка», «співмешканець» для зумерів у минулому. Мудре слово, підкреслює рівноправ’я та рівну відповідальність.
«Окей, бумер»
Трохи ейджизька фраза (ейджизм – дискримінація людини за віковою ознакою), вимовляється переважно з поблажливістю. У випадках, коли людина старшого віку намагається направити до істини, наприклад: «Раніше все було краще, і діти читали книжки» та ін. Використовують як зумери, так і міленіали.
МЕМ
Поняття не нове, але для Z – це основна платформа повсякденного спілкування. Одиниця інформації для зумера. Все що оточує представника Z у житті, його мозок автоматично конвертує у меми, таким чином зберігаючи інформацію про події: у вигляді зображень з дотепними підписами.
Лойс
Занадто нудне, на думку зумерів, «лайк» стало з їхньої легкої руки позитивним «лойс». Отже, оцінюючи наші статті ставте «лойси» та пишіть коменти.
Персона
Більш звичне «людина». Але у зумерів таке звернення означає, що представник Z ні в якому разі не підкреслює гендерну належність людини, про яку говорить.
Читайте також: Бумери, міленіали, покоління Z – хто це? Розбираємось у теорії
Бинджвотчинг
Зумерська звичка занадто часто дивитись серіали та ток-шоу. Кілька сезонів серіалу за одну добу. Тим більше що це дуже просто завдяки стрімінговим сервісам.
Постіронія
Явище, яке посіло важливе місце у житті покоління Z. Руйнує межі між іронією та серйозністю. Оточуючим буває складно визначити, серйозно говорить зумер чи іронізує. Часто така поведінка є захисною реакцією на страх самотності та вразливість.
Чиліти
Від англійської «chill» – спокій, відпочинок. Якщо втомився від насиченого подіями дня, або великої кількості інформації, час чиліти. Для зумера це означає відпочивати, заспокоюватися, або ж в іншій інтерпретації «гаяти час».
Отже, тепер під час спілкування з людьми покоління Z ми будемо в курсі усіх подій. Знаємо, розуміємо, але будемо тільки прислухатися. Бо якщо вам більше 24 років, вводити такі слова до власного лексикону кринжово.
Читайте також: Як навчається покоління Z: до перемоги в три кліки
Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.