Зазвичай готуються до школи за кілька місяців до навчання. Усі проходять медичний огляд, купують канцтовари, дехто шукає репетиторів і навантажує дитину зовсім непотрібними заняттями. Чи справді так потрібне знання абетки, основи лічби для шестирічної дитини, адже це не завжди означає те, що малюк в майбутньому матиме високу успішність? Вкрай важливі для дитини й для її адаптації у шкільному колективі інші навички — комунікативні, мислення, уява, фантазія. Для цього слід любити дитину, виявляти свої почуття, займатися з нею, спілкуватися, слухати її, читати, гуляти, виявляти терпіння. Як саме це робити — пропонуємо вашій увазі кілька способів.

Маленькі експериментатори й дослідники

Зовсім прості на вашу думку речі для дітей здаються незрозумілими, інколи казковими. Заохочуйте дитину пізнавати світ, проводьте з нею прості експерименти. Вийдіть на подвір’я, пограйте в салют — підкиньте догори сіно, листя, іграшки, м’яч, шматки рваного паперу, пір’я. Чому ці речі з різною швидкістю падають до землі? І чи всі вони падають одразу? Можливо, дитина має власну думку? Запитайте. Поясніть силу земного тяжіння, але якомога простіше.

Відвідайте з родиною пляж, басейн. Візьміть м’яч, гумову іграшку, металевий предмет, дерев’яний кораблик. Перевірте, чи всі ці предмети тонуть у воді. Які з них плавають? Малюк також може мати власну думку. Якщо ні, дозвольте пофантазувати. А потім розкажіть правду. І не говоріть, що це фізика. Дитині зараз це непотрібно.

Читайте також
Літні табори 2022: відпочинок, розвиток і спілкування

Літні табори 2022: відпочинок, розвиток і спілкування

Діти мають право на яскраве і безпечне літо
15.07.2022 0
Запрошуємо відсвяткувати День сім’ї 9 липня на Osokorky Family Day Quest

Запрошуємо відсвяткувати День сім’ї 9 липня на Osokorky Family Day Quest

Чекаємо на батьків, бабусь і дідусів з дошколятами й молодшими школярами на Свято сім’ї
04.07.2022 0

Пластилін, глина, солоне тісто розвинуть уяву і фантазію

Зліпіть м’ячик із дитиною. Перетворіть його на паляницю, стиснувши пальцями. Зробіть отвір, щоб утворилося кільце. Розламайте його і зробіть ковбаску. Попросіть дитину зліпити вже два м’ячики з цього шматка. Запитайте, чи змінилася кількість пластиліну. А якщо зробити три м'ячики, чи зміниться кількість пластиліну? Нехай малюк поміркує, а ви тим часом подумайте, чи сприяє така вправа розвитку математичних здібностей. Мабуть, так, тоді навіщо змушувати шестирічного малюка лічити абстрактні числа, записуючи їх у зошит, коли є така чудова вправа? І не обов’язково для цього потрібно сидіти за столом. Їдьте на природу, пограйтеся в піску чи глині.

Дитина цікавиться «сміттям»? Не заважайте їй, вона розвивається

Діти від природи допитливі. Якщо не пригнічувати це прагнення, то це сприятиме гарним результатам у навчанні. Ще одна чудова підготовка дитини до школи та майбутнього – вивчення математики. Нехай вона збирає камінці, листя, порожні коробки, дроти, шматки тканини. Так, це бруднить руки, квартиру, але хіба це проблема, адже дитина і так помиє руки перед обідом, тоді чому б їх не забруднити? Такий непотріб гарно розвиває уяву, його можна класифікувати за кольором, розміром, матеріалом. Це своєрідна дитяча колекція, яку пізніше малюк зможе обміняти на такі самі непотрібні дрібнички. І начебто нічого корисного, але ж комунікативні навички та вміння співпрацювати з іншими дітьми під час обговорення щодо обміну розвинуться.

Мовлення — це одне з важливих умінь для навчання

Психолог зможе відкоригувати правильну вимову слів, а правильно будувати речення не навчить. Для цього потрібен досвід. Набирайтеся його під час літніх канікул. Відпочиньте з дитиною за містом, на морі, в горах, у лісі, в парку. Це зміцнить здоров’я, розширить кругозір дитини. Не обмежуйте дитину, нехай побігає, покричить, пострибає. Вражень буде вдосталь, а втома приємною. Навчіть дитину помічати дрібниці, наприклад, незвичного птаха чи білку в лісі, медузу, чайку на морі, хмари, у яких сховалися вершини гір. Емоцій буде стільки, що дитина захоче їх висловити, розповісти про все побачене, чим поступово розвине мовленнєві навички. Допомагайте їй формувати розповідь, запитуйте подробиці щодо кольору побаченого птаха, його голосу, щоб збільшити словниковий запас слів. Дитина має вільно коментувати свої думки, не боятися припускатися помилок. Таким чином тренується мислення, уміння узагальнювати. Запитуйте час від часу, що ще дитина хотіла б дізнатися, що її цікавить.

Рухливість і жвавість улітку допоможуть краще адаптуватися до школи

Діти — це джерело енергії. Не можна допускати, щоб ця енергія застоювалася. Її необхідно застосовувати, а влітку для цього є безліч можливостей, наприклад плавання, катання на велосипеді, самокаті, роликах, ігри з м’ячем… Дитина повинна опанувати ці вміння, тому сприяйте цьому. Незграбність і млявість ще нікому не допомогла у навчанні.

Забезпечте дитині дійсно всебічний розвиток, підтримайте його, налагоджуйте взаємну довіру, оточіть увагою і любов’ю, і ваш майбутній учень стане впевненим у собі, матиме здорову самооцінку і буде успішним у навчанні.

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram