Глибокий сон без ліків допомагає впоратися з тривожним розладом.

Одна безсонна ніч підвищує рівень тривоги на 30%. При цьому навіть одна ніч глибокого сну допомагає впоратися зі стресом і знизити рівень тривожності, показало дослідження Університету Берклі.

Глибокий сон, стан, при якому нервові коливання стають сильно синхронізованими, а частота серцевих скорочень і кров’яний тиск падають, допомагає зменшити тривогу та рівень стресу.

«Ми знайшли ще одну функцію глибокого сну – зменшення тривоги протягом ночі завдяки реорганізації зв’язків у мозку. Глибокий сон є природним способом зменшити тривожність, якщо ми отримуємо його щоночі», – каже головний автор дослідження професор Метью Вокер.

Глибокий сон є ефективним способом боротьби з тривожними розладами без ліків.

Вчені з’ясували це за допомогою сканування мозку з використанням функціонального МРТ і полісомнографії. В дослідження взяли участь 18 дорослих людей. Вони переглядали емоційні відео після того, як проспали всю ніч, а потім після безсонної ночі. Вчені визначили рівень тривоги учасників за допомогою спеціального опитування.

Сканування мозку після безсонної ночі показало, що медіальна префронтальна кора, що допомагає контролювати рівень тривоги, була вимкнена. При цьому глибші емоційні центри мозку були надмірно активними.

Після цього в учасників вимірювали активність мозку протягом цілої ночі сну. За ніч рівень тривоги в них сильно впав, особливо в тих, хто довше перебував у фазі глибокого сну.

Вчені дійшли до висновку, що глибокий сон відновлює префронтальний механізм у мозку, що регулює наші емоції, знижує емоційну та фізіологічну реактивність та запобігає загостернню тривоги.