Іван Примаченко, cпівзасновник освітніх курсів Prometheus
Історичний день — вперше опубліковані результати України в дослідженні PISA, авторитетному міжнародному рейтингу якості шкільних систем
PISA оцінює три види грамотності 15-річних підлітків: читацьку, математичну і природно-наукову. Припускаю, що результати дослідження стануть шоком для частини українського суспільства, що живе мантрою «припиніть вже свої реформи, просто дайте освітянам працювати». Бо поки результати не вражають.
Українська шкільна освіта знаходиться на рівні з турецькою. Ми намагаємося наздогнати Білорусь і Хорватію і відчутно відстаємо від низки інших країн колишнього радянського блоку — Росії, Латвії та Литви. Вже не говорячи про Естонію, яка цього року виборола місце в невеликій групі освітніх лідерів світу. У всіх трьох категоріях — читанні, математиці та природничому знанні — ми маємо результати нижче середніх серед країн Організації економічного співробітництва та розвитку.
З іншого боку, результати PISA нарешті зупинять стогін іншої частини суспільства про «найгіршу в світі українську освіту». Як мінімум, надавши список з майже 40 країн, шкільні системи яких гірше за нашу. Зрештою, ми випереджаємо Грецію і лише трохи відстаємо від Ізраїлю, школи якого інколи намагаються поставити за взірець Україні. Українська шкільна освіта не хороша і не погана. Вона — дуже посередня.
І з цим фактом потрібно щось робити — і швидко. Бо інші країни не сплять і активно реформують свої освітні системи. У випадку бездіяльності України ми ризикуємо опинитися ближче до кінця списку вже років за десять. Якщо ж проявимо волю до рішучих реформ, хто знає - може, нам вдасться повторити подвиг маленької хороброї Естонії?
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.