Восени багато студентів починають шукати як не роботу, то бодай приробіток. А  роботодавці, відповідно, розраховують на нових молодих працівників. Тому у вересні зростає і кількість вакансій для студентів та працівників без досвіду, і кількість резюме від «молодих-активних», які намагаються знайти один одного. Наразі є біля 7500 вакансій для працівників без досвіду в різних галузях, де раді бачити студентів та інших «джуніорів».

Давайте докладніше подивимось, де та на яких умовах пропонують працевлаштування молодим фахівцям?

Несподівано лідерами з попиту на молодих фахівців стали логістична сфера та банківський сегмент. Відповідно ці сфери пропонують 14 та 13% нових та оновлених вакансій по підрубриці «Студенти-Початок кар’єри». Третє місце з 6% вакансій займає телекомунікаційна сфера. «Продажі», які завжди були основним роботодавцем, тепер мають лише 5% та посідають 4 місце, яке ділять з автобізнесом, медициною, бухгалтерією та адмінперсоналом.

До речі, автобізнес в цьому сезоні активно втручається в розподіл ринку праці молодих фахівців. Ріст попиту на авто провокує не тільки збільшення кількості вакансій для фахівців з продажу, але й додає роботи фахівцям з ремонту та технічного обслуговування.

Важливий фактор, який впливає на рішення молодих спеціалістів про вибір роботодавця – це пропонована заробітна платня. Згідно з опитуванням, яке в 2019 році провела в Росії компанія Hаys серед молоді, лише 14% обирають бренд роботодавця, коли шукають роботу. Натомість для 84% розмір заробітної платні є перевагою при плануванні майбутньої кар’єри. Тому відсутність досвіду не є обґрунтуванням низької заробітної платні у молодіжних вакансіях. Себто, роботодавці, які хочуть залучити молодь, мають бути щедрими, аби побачити хоч чиєсь резюме або відгук у соцмережах. Невідомо, чим керуються роботодавці фінансової сфери (маємо на увазі бухгалтерів та податківців), які пропонують початківцям «всього-навсього» 8 000 грн.

Трохи вищу, але до 10 000 грн, зарплатню можна отримати новачку в адміністративній сфері, більше 10 тисяч пропонують охоронцям, ейчарам та медикам-початківцям. Продавці, «спортсмени» та логісти можуть розраховувати на винагороду, вищу за 12 000 грн.

Але найпривабливіша зарплатня – це привілегія сфери інформаційних технологій, де середня пропонована зп складає більше 15 000 грн. Варто врахувати, що такі гроші не платять «за гарні очі», відсутність досвіду має компенсуватися відповідними особистісними компетенціями, які допоможуть юному фахівцю швидко розібратися з незнайомим та опанувати нову професію.

Тому, якщо студент поки не визначився,  де б хотів працювати – найбільш жаданим кандидатом він буде у банках або логістиці. Але слід враховувати, що, наприклад, у банках найбільш пропонована робота для новачка – це кредитний експерт або фінансовий консультант (у відділенні банку або магазинах-партнерах). Тому бажаний для молоді гнучкий графік або можливість віддаленої роботи в таких вакансіях майже неможливі. Якщо ж юний кандидат розраховує на майбутнє працевлаштування, керуючись суто фінансовим мотивом, варто звернути увагу на сферу інформаційних технологій, автобізнес або продажі – тут пропонована зарплатня найвища по профсфері.

Варто прийняти до уваги, що, незважаючи на зростаючий дефіцит молодих фахівців та посилення конкуренції між роботодавцями, по найбільш привабливих для пошукачів вакансіях існує конкурс саме фахівців. Тому під час пошуку нової роботи треба приймати до уваги, наскільки роботодавець зацікавлений саме у вашій кандидатурі, чи велика конкуренція  саме на цю вакансію – аби не втратити бажаний шанс.