Хоумскулінг, екстернат, комбінована освіта, університети третього віку — сьогодні  тільки ліниві не говорять про нові формати отримання знань. Отже, якщо ви, ваші батьки та ваші діти хочуть спробувати їх на власному досвіді, пропонуємо добірку розумних сайтів.

Global Innovative Online School

GIOS — перша українська комплексна онлайн-платформа, яка дає доступ до якісного контенту за шкільною програмою в інтерактивному форматі, в будь-якій точці світу (зараз поки запущений курс з математики та критичного мислення). «Фішки» проекту: анімаційні короткі лекції з теорією, інтерактивні завдання різного рівня складності, ігрова форма подачі інформації, що мотивує дітей до навчання, концентрація знань — нічого зайвого, розвиток критичного і абстрактного мислення, алгоритм підстроювання під здібності дитини, прикладні задачі — розуміння, як знання математики можна використовувати в житті, маркетплейс для репетиторів.

  • Сайт: gioschool.com

Онлайн-школа Altернатива

У цій школі також можна навчатися із будь-якої точки світу. У процесі учні будуть переглядати відеоуроки з усіх предметів (виняток становлять окремі предмети в 1-4 і 9-11 класах, такі як фізкультура, трудове навчання, художня культура та ін.), читати конспекти, вивчати рекомендовані сторінки підручників. За бажанням діти можуть знайомитися з набором посилань на додаткові матеріали до уроку (відео експериментів, тексти творів з літератури, наукові фільми, матеріали поглибленого вивчення та ін.). Потім учні складають тренувальні тести для самоперевірки, виконують домашню роботу, контрольні, лабораторні та отримують оцінки. Навчання є платним.

  • Сайт: online-shkola.com.ua

Освіта онлайн

Тут ви можете підготуватися до ЗНО. Діють курси по математиці, фізиці, хімії, історії, української та англійської мов, біології тощо. Учням доступні щотижневі відеоуроки, консультації, інтерактивні конспекти, швидка допомога вчителів.

  • Сайт: osvita-online.com.ua

Be Smart 

Інтернет-платформа Be Smart – повна лінійка онлайн-курсів по підготовці до складання ЗНО в форматі масових відкритих онлайн-курсів. На YouTube-каналі ресурсу представлені курси з наступних предметів: українська мова та література, математика, історія України, англійська мова, фізика, хімія, географія, біологія (загалом 14 курсів).

  • Сайт: besmart.study

 

Відкритий університет Майдану

Тут ви знайдете навчальні курси, сформовані з відеолекцій, практичних завдань та контрольних запитань для перевірки набутих знань. Це курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери. Теми навчальних курсів пов`язані з: персональним розвитком та реалізацією вашого потенціалу, підприємництвом, як механізмом якісного розвитку громади і суспільства, розумінням побудови та діяльності відкритого суспільства і його формування в Україні.

  • Сайт: vumonline.ua

Duolingo

Цей ресурс знають усі, ми лише хочемо акцентувати вашу увагу на тому, що він має україномовний інтерфейс.

  • Сайт: uk.duolingo.com

Brain basket

Кілька років тому група провідних українських ІТ-компаній створила Фонд BrainBasket, який займається розвитком освітнього ринку в ІТ-галузі. Отже на сайті ви зможете знайти курси із програмування не лишен для дітей, а й для дорослих. Якщо надумаєте перекваліфікуватися, то скористайтеся пропозиціями Фонду.

  • Сайт: brainbasket.org

Онлайн-курси англійської від Британської Ради

Британська Рада вчить англійської безкоштовно. Доступні програми для дітей різного віку, а дорослих можуть зацікавити такі курси, як «Англійська для ділового спілкування», «Досліджуючи мову: Шекспір», «Досліджуючи англійську: мова та культура», «Розуміючи мову: навчання та викладання» та ін. Абітурієнти оцінять курс «Університетське життя у Великій Британії».

  • Сайт: britishcouncil.org.ua/english/mooc

Онлайн-курси від Google

Популярна пошукова система має власну освітню платформу, скориставшись послугами якої можна значно підвищити свою інтернет-грамотність, а також навчитися якісно та вигідно користуватися ресурсами Google, якщо ви є власником бізнесу, представляєте НГО, займаєтесь освітніми та соціальними проектами, або просто маєте блог.