У сучасному світі виграє той, хто не припиняє вчитися, швидко аналізує нову інформацію та адаптується. Наше навчання більше не обмежене періодом «школа-університет». Але як знаходити час на курси та книжки, коли у графік вже доводиться вписувати зустрічі з друзями?

The Village Україна спільно здевелоперською компанією KANу другому матеріалі серії«Новий киянин»розповідає, як організувати саморозвиток і чому це схоже на заняття спортом.

Вікторія Прудник

Бренд-менеджерка Jagermeister, авторкаTelegram-каналу «Лекции в коллекцию»

Світ так швидко змінюється, що потрібно адаптуватися. Я вважаю, що людина має бути освіченою у різних напрямках: книжки, фільми, вистави, навіть вечірки. Це все способи краще пізнати себе та світ.

Я працюю у сфері маркетингу і цікавлюся всім, що із цим пов’язано: від психології до комунікацій. Крім того, у мене непрофільна освіта вчительки математики, яка в певний момент стимулювала мене прокачати знання. Шукала щось одне, а в результаті знаходила ще більше нової цікавої інформації. Її стало так багато, що мені захотілося ділитися нею з іншими.

Так народився мій Telegram-канал «Лекции в коллекцию». У ньому я ділюся інформацією про те, як зробити життя більш свідомим і боротися з постійним стресом. Щоб викласти три пости на тиждень, я маю переслухати близько 30 лекцій.

Людина має бути освіченою у різних напрямках: книжки, фільми, вистави, навіть вечірки. Це все способи краще пізнати себе та світ.

Як організувати й налаштувати себе на самоосвіту?

Виробіть звичку

САМООСВІТУ Я ПЕРЕТВОРИЛА НА ЗВИЧКУ.Це як зі спортом: три рази на тиждень я ходжу в зал і не пропускаю занять. Навіть рано-вранці, коли йде дощ, я роблю над собою зусилля і встаю на тренування. І після закінчення відчуваю величезне задоволення. Так само із саморозвитком.

Нудьгуйте з користю

Художню літературу я спокійно читаю в метро. Навіть коли метро переповнене, а я сідаю на КПІ, у мене є Kindle, який не обтяжує сумку і підсвічується. Так можна читати хоч вночі на вечірці, хоч у транспорті. Якщо це складна книжка про психологію чи історію, то краще читати її в спокої вдома. І робити це повільно та вдумливо. Адже часто ми дуже швидко забуваємо усе, що прочитали.

У МАШИНІ Я МОЖУ СЛУХАТИ ВІРШІ,наприклад, Бродського. Або ж слухаю лекції, коли стою у заторах. Хоча є дослідження, що бути таким мультитаскером не дуже й добре. Тим паче, не варто сильно відволікатися від дороги. Тож головне місце для самоосвіти – дім. Де тихо, комфортно, спокійно і можна сконцентруватися. Це моє місце номер один.

Платіть за контент

Вважаю, що потрібно привчати себе до платного контенту. За продукт треба платити, це оцінка праці людини. Я намагаюся відповідально ставитися до книжок і купувати їх.

МЕНІ ДУЖЕ ПОДОБАЄТЬСЯ HARVARD BUSINESS REVIEW.Я часто його читаю, але частина матеріалів там платна. Спочатку мені було важко прийняти факт, що за статті треба платити. Але мій друг поділився зі мною своїм акаунтом, аби я спробувала. У результаті я просто «потонула» в тих текстах, могла у п’ятницю ввечері зависнути і не йти взагалі нікуди.

Не бійтеся починати з нуля

Чим складніші інформація та завдання – тим краще для мозку. Наприклад, багато хто шкодує, що в дитинстві не вивчив іноземну чи не грав на фортепіано.

САМЕ ВАЖКІ ТА НОВІ ЗАВДАННЯ СТИМУЛЮЮТЬ УТВОРЕННЯ НОВИХ НЕЙРОННИХ ЗВЯЗКІВ.Не треба боятися, що щось не вийде – усі спроби не будуть даремними, від цього мозок стане більш гнучким. Ви станете тільки кращими. Наприклад, я слухаю дуже різну музику: від панку до класики. Це робить життя цікавішим і тренує мозок.

Рухайтеся невеликими кроками

Як зібратися? Просто почніть. Поділіть книгу на частини і читайте по 10-20 сторінок на день. Із часом ви втягнетеся, а вкінці зрозумієте: «Я впорався!». Це мотивує рухатися далі. Як у спорті – поступово збільшуйте навантаження.

З ДОСВІДУ ЗНАЮ – РІЗНОСТОРОННЄ ЖИТТЯ ПРИНОСИТЬ БІЛЬШЕ ЩАСТЯ.Крім того, я гіперактивна людина, для мене найкращий відпочинок – перемкнутися на нове завдання.

Для спрощення завдань я розробляю власний UX-шлях. Наприклад, розбираю причини, що заважають мені більше читати. Це може бути: не знайшла чогось у друкованому вигляді; важко носити з собою; темно читати. Тоді усуваю перешкоди. Для прикладу, переходжу на електронну книгу.