Серед джерел натхнення – власний досвід та історії товаришів-студентів. Не рекомендовано до прочитання особам без почуття гумору і здатності розуміти підтексти.

 1. Зненавидь свою роботу й відверто демонструй це. Щодня скигли й нарікай на низьку зарплатню, пенсію, погане керівництво і недолугих лінюхів студентів.
 2. Не дозволяй іншим зрозуміти, що в тебе хороший настрій. Завжди ходи з насупленим обличчям і вітайся крізь зціплені зуби. Не забувай таїти смертельні образи на тих, хто з тобою хоч раз не привітався. Пам’ятай: ти центр всесвіту.
 3. У жодному разі не приходь на лекцію підготовленим/підготовленою. Впарюй студентам святі істини часів Сталіна. Читай їх з давно пожовклих аркушів тихо, швидко, під ніс. Не забудь відпрацювати фірмове слово-паразит і вставляй його після кожного слова. У крайньому разі згодиться протяжне «е-е-е-е».
 4. Постійно принижуй гідність студентів. Прилюдно. Насміхайся над їхніми знаннями й думками. Нізащо не давай їм права висловлювати власну думку чи ставити запитання.
 5. Обмежуйся тими знаннями, які вже є у твоїй голові. Вони вічно актуальні. Не цікався новинками галузі. Ні в якому разі не розвивайся бодай у якомусь із напрямів.
 6. Ніколи не визнавай своїх помилок.
 7. Звинувачуй студентів, які навчаються за контрактом, у поганій підготовці. Постійно нагадуй їм про їхню нікчемність, занижуючи бали.
 8. Не пояснюй матеріалу лекцій. Змушуй студентів писати велетенські конспекти від руки.
 9. Ретельно відчитуй студента/студентку за кожен пропуск, випитуй кожну причину відсутності на заняттях у деталях. Пам’ятай: у них немає особистого життя, їхня головна мета – ходити на твої пари й виконувати всі твої завдання.
 10. Не давай студентам шансу застосовувати теорію на практиці.
 11. Винось на іспит «ліві» запитання, про які й слова не було мовлено протягом курсу.
 12. Обирай улюбленців серед студентів, бажано серед підлабузників. Постійно став їх за приклад іншим.
 13. Не узгоджуй свої навчальні програми з навчальними програмами колег. Студенти не повинні вивчати з тобою нічого нового – нудного повтору давно завчених постулатів достатньо.
 14. Не приходь на заняття вчасно, не попереджай студентів про скасування пар.
 15. Не зважай на кількість годин, розрахованих на виконання завдань із твого курсу. Понавигадуй купу всього і якомога більше. Немає нічого важливішого за твій предмет. Складаючи завдання, випереджай програму: на першому курсі змушуй робити те, чого твої піддослідні кролики навчаться лише на четвертому. Нехай зрозуміють, що нічого не варті.
 16. Будь прихильником/прихильницею сексизму, расизму й максимальної нетолерантності.
 17. Забудь про адекватне наповнення і приємний дизайн презентацій. Краще взагалі забудь про їхнє існування.
 18. Не надсилай студентам жодних матеріалів з курсу. Конспекти лекцій – на рівні державної таємниці.
 19. Забудь про свій зовнішній вигляд. Нехай тебе не запідозрять у наявності стилю й смаку.
 20. Електронна пошта, «Фейсбук», «Вайбер», «Телеграм» – для тебе це синоніми лайливих слів. Під страхом смерті не видавай студентам адресу електронної пошти, а якщо ці негідники все ж її вибили, ігноруй усі їхні листи. Спокусишся відповісти – пиши в максимально некоректній формі: «тикай» до студентів, використовуй величезну кількість знаків оклику, пиши все великими літерами, застосовуй оковиїдальні виділення кольором.
 21. У будь-якій незрозумілій ситуації телефонуй батькам своїх студентів і переповідай їм небилиці. Тобі має бути начхати на те, що студент/студентка – повнолітня особистість.
 22. Твої вимоги й дедлайни повинні бути такими ж розмитими, як туман над Лондоном.

Дотримуйся хоча б половини цих постулатів – і ти точно ввійдеш у топ найненависніших викладачів свого університету.


Підписуйтесь на наш канал у Телеграмі