"Мова - ДНК нації":
- освітній проект для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови;
- спроба трьох небайдужих людей поділитися закоханістю в рідну мову;
- мрія про те, що колись в Україні буде модно знати декілька мов, а говорити українською.
- це онлайн-ресурс, на якому креативно викладено поради, правила та вправи з правопису української мови.
Наразі в команду проекту входить 6 людей:
Паша Мельник-Крисаченко
Арт-директор, ілюстратор
Наталя Клименко
Засновниця проекту, автор текстів і вправ, PR - менеджер
Олександр Клименко
Веб - розробник
Віталій Благодір
Розробник крос-платформених мобільних застосунків
Ірина Іванова
Підготовка ідей для зображень і вправ
Іра Джуранюк
Створення анімації
Проект розпочався в квітні 2014 року зі сторінки в соціальній мережі Facebook, котра тільки за декілька тижнів набрала понад 13 тисяч послідовників!
Подружжя оригінально підійшло до проблеми вивчення та удосконалення української мови у чудових ілюстраціях, де Лепетун (язичок) розповідає, як правильно вживати слова, вирази, наголоси та багато іншого.
Ці ілюстрації не залишили байдужими тисячі людей і ця хороша ініціатива переросла в блискучий проект! Ще тоді Наталя розповіла про ідею створити сайт, мобільний застосунок, книги і не тільки! Але не все відразу, поступово.
На початку 2015 року у проекту з’явився сайт з різними розділами, які поступово наповнюються. Розділ бібліотека вміщує ілюстровані правила, які можна легко відсортувати й ознайомлюватися з потрібною категорією (фразеологізмами, синонімами, паронімами, антисуржиком тощо). Найцікавіша і найулюбленіша категорія на сайті - вправи! За допомогою цих цікавих тестів з української мови можна не лише перевіряти, а й удосконалювати свої знання.
На початку 2015 року у проекту з’явився сайт з різними розділами, які поступово наповнюються. Розділ бібліотека вміщує ілюстровані правила, які можна легко відсортувати й ознайомлюватися з потрібною категорією (фразеологізмами, синонімами, паронімами, антисуржиком тощо). Найцікавіша і найулюбленіша категорія на сайті - вправи! За допомогою цих цікавих тестів з української мови можна не лише перевіряти, а й удосконалювати свої знання.
В першу річницю існування проекту з командою, яка налічує всього 3 людини, "Мова - ДНК Нації" створила понад 200 правил із Лепетуном, сторінка у Facebook налічувала понад 22 тисячі фанів, а на сайті зареєструвалося 11 тисяч користувачів, які 24 тисячі разів виконували вправи.
В грудні 2015 року команда запустила мобільний застосунок для вдосконалення знань з української мови на платформах iOS та Android – Mova. Якщо ви ще не завантажили застосунок, радимо це виправити - Mova на iOS та Mova на Android.
Лише за перші три дні після запуску мобільний застосунок здобув 1 місце серед безкоштовних застосунків у категорії "Освіта" у Google Play. 20 тисяч людей завантажили застосунок (9907 власників iOS і 10614 власників Android) станом на 23.12.2015. А кількість зареєстрованих користувачів на сайті "Мова - ДНК Нації" зросла до 32 тисяч.
Творці цього проекту Наталя Клименко та Павло Мельник-Крисаченко, які люб'язно погодилися на інтерв'ю, щоб розповісти більше про свій мовний проект.
Розкажіть, як з'явилася ідея створення такого чудового проекту?!
Під час страхітливих днів у лютому цього року я шукала вдома на полицях "Кобзар" Шевченка, щоб почитати і набратися сил, а натрапила на книгу Бориса Антоненка-Давидовича "Як ми говоримо". Почала читати і відразу зрозуміла, що в захваті.
Спершу я розповіла всім друзям, що варто говорити "просто неба", а не "під відкритим небом". Згодом потреба ділитися закоханістю до мови почала зростати. Так і з'явилася ідея сторінки.
Назву сторінки, логотип і головного героя – лепетуна – придумав мій чоловік Паша. Це він створює всі ілюстрації, а я підбираю теми, пишу тексти, відповідаю на численні запити, які до нас надходять.
Скільки часу у вас займає проект? Це хоббі чи постійна робота?
Постійна робота у нас інша, а цей проект ми вважаємо сімейною суспільно корисною діяльністю :) Скільки це займає часу? У мене досить багато. Мінімум – 1-2 години у будні дні та декілька годин на вихідних. Іноді більше.
Взагалі мій день починається з чашки кави та перегляду коментарів і запитів, що до нас надійшли. Потім публікую нову картинку. Ввечері після роботи підбираю нові теми, відповідаю на нові запити. У Паші це займає трохи менше часу – декілька годин на тиждень.
Які були відчуття, коли запускали проект? Чи сумнівалися?
Я не сумнівалася, а хотіла зробити це якомога швидше!
Формування матеріалу займає багато часу та знаннь. Де ви їх черпаєте та шукаєте ідеї для натхнення?
Більшість ідей для картинок беру з повсякденного життя, то десь побачила-почула чергову помилку чи скалькований фразеологізм, то друзі-колеги допомагають з ідеями.
Крім того, нам багато людей пишуть на сторінку, просять щось проілюструвати. І, звісно, я читаю-перечитую прекрасних мовознавців – Антоненка-Давидовича, Караванського, Шевельова, Пономаріва, Сербенську…
Плануєте і далі розвивати цей проект чи маєте вже на меті наступний?! Чи плануєте випустити книгу зі своїми ілюстраціями?!
У нас багато ідей щодо розвитку проекту "Мова – ДНК нації" – сайт, мобільний застосунок, книга і не тільки! Але не все відразу, поступово.
Що кажуть ваші рідні та знайомі? І взагалі, які отримуєте коментарі, думки та ідеї від послідовників у соцмережах?
Ми відчуваємо шалену підтримку не лише від рідних, друзів і колег, а й від наших фанів, які пишуть нам листи, дякують, пропонують нові ідеї, свою допомогу. Це неймовірно надихає!
Напевне, спілкуючись, Ви подумки виправляєте мову співрозмовника ;) Чи й не тільки подумки?
Насправді, ні. Я дуже толерантно до цього ставлюсь. Просто намагаюсь звертати увагу на поширені помилки, щоб потім з ними "боротися" за допомогою нових картинок.
Ви розпочали з удосконалення мови, а що б ще вам хотілося змінити чи покращити у нашій країні?
У нашій країні треба дуже багато змінювати, але я вірю, що всі разом ми це зможемо зробити. Головне, щоб у нас запанував мир, і кожен намагався робити щось корисне для країни – "віддавати", а не лише вимагати. От я мрію, щоби в Україні говорити українською було модно. І докладатиму всіх зусиль, щоб цьому сприяти.
Щиро дякую за інтерв'ю! Бажаю вашому проекту подальшого стрімкого розвитку та всеукраїнського успіху!
Дякую Вам за інтерес до нашої ініціативи!
Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.