Що батькам не можна робити за дітей: домашнє завдання

Багато батьків бояться, що якщо вони самі не будуть контролювати виконання домашнього завдання і робити його разом з дитиною, то вона просто нічого не встигне. Цей підхід справедливий для першого року навчання в школі, але далі мама і тато повинні плекати у своїй дитині самостійність і навички розрахунку часу. Найкращий варіант дозволити дитині самій запланувати час і виконати домашнє завдання, попередивши, що в певний час ви проведете перевірку. На випадок виявлення помилок, закладіть 30-40 хвилин на їх виправлення разом з дитиною, але не робіть за неї завдання цілком. Можливо, при такому сценарії не минути ситуацій, коли малюк просто засидиться біля телевізора і забуде про свої обов'язки, але це якраз і стане «навчанням на власних помилках». Крім того, коли він отримає відмінну оцінку за свою роботу, то буде знати, що це його особисте досягнення.

Що батькам не можна робити за дітей: переадресовані питання

Чи бувало таке, що ви машинально відповідали за свою дитину на питання, адресовані їй особисто? В гостях, в поліклініці, школі або магазині? Якщо так, то спробуйте наступного разу стримати себе і дочекатися відповіді малюка. Абсолютно нешкідлива, на перший погляд, батьківська звичка з часом може перешкодити дитині навчитися говорити за себе. Коли ж ви бачите, що малюк розгубився і просто не знає, що сказати, дайте йому потрібний вектор, сказавши кілька слів, але постарайтеся дочекатися повної відповіді саме від нього самого. Це корисно не тільки для навички формулювання своїх думок, а й для того, щоб малюк розумів, як важливо розраховувати тільки на свої сили, адже ви не будете поряд з ним кожну хвилину.

Що батькам не можна робити за дітей: вибір друзів

Багато батьків мріють, щоб їх дитина подружилася з дітьми дорослих друзів сім'ї. Звичайно, це дуже зручно: можна «дружити будинками» і влаштовувати багатолюдні веселі вилазки в парк або на виставки. Немає нічого поганого в тому, що ви спробуєте познайомити свою дитину з іншими дітьми. Але якщо ви бачите, що їх дружба не склалася, не варто наполягати і примушувати все одно проводити час разом. Тим більше, неприпустимою є ситуація, коли дитина вже підросла і має власну компанію, а батьки починають вказувати, з ким їй варто дружити, а з ким ні, виходячи з особистих переваг. Це тільки роздратує підлітка і зіпсує його думку про членів сім'ї.

Інша поширена помилка батьків - намагатися вирішувати конфлікти з однокласниками дитини. Бажання мами і тата покарати кривдників свого сина або дочки цілком зрозуміло. Однак це той самий випадок, коли дорослим потрібно відійти в сторону, давши напутні мудрі поради дитині, але дозволивши йому розібратися самостійно. Інакше відносини з однолітками можуть ще більше загостритися, а ваша дитина так і не отримає безцінний досвід налагодження стосунків.

Що батькам не можна робити за дітей: конфлікти з учителем

Дитина з раннього дитинства має бачити авторитет у своїх вихователів і вчителів. Без цієї умови вона навряд чи зможе спілкуватися з ними шанобливо, що не тільки похитне навчання, а й негативно позначиться на сприйняття матеріалу, оскільки дитина не довірятиме педагогу.

Що повинні робити батьки, щоб не допустити поганих відносин своєї дитини і вчителя? Перш за все, не ставити під сумнів особистість останнього. Відмовтеся від фраз: «Ну і навіщо він просить це зробити?», «У мій час такого не вчили» і т.д. Також не намагайтеся скандалити з педагогом, якщо вам здається, що він занижує оцінки вашої дитини. Якщо вже ви зважилися на розмову, нехай вона буде тактовною і ввічливою, як і личить дорослим людям.