Раз на тиждень ми відправляємо для вас дайджест з найкращими публікаціями

Вечірні курси в “Майбутні”. Думати як Шерлок . Логіка

Освіта Нова 24 Жовтня 2018 Київ 1750


Чи бувало таке, що під час суперечки, слухаючи аргументи співрозмовника, ви розумієте, що щось в його словах не так? Але чітко зрозуміти в чому саме проблема не можете? А як наслідок, не можете швидко дати конструктивну відповідь?

Логіка  дисципліна, основним предметом якої є мислення. Це правила, які допомагають ефективно та вільно грати в мисленнєвий конструктор. Розбирати думки та судження на складові, та будувати нові. Дуже часто несподівані та неочевидні для себе та інших. Вона тренує дедукцію та індукцію: здатність на основі окремого випадку робити висновки про глобальне. І навпаки, від загального переходити до часткових випадків. Це допомагає бачити проблеми, неточності, нелогічності у висловлюваннях та діях інших. Захищати себе від маніпуляцій, пропаганди і неконструктивних дискусій у будь-якій сфері життя.

 

Структура курсу

Заняття 1. Що таке логіка і навіщо вона нам потрібна? Як влаштований мисленнєвий процес? Про що говорить те, що наші думки неясні або суперечать одна одній? І як їх допрацювати? Як зрозуміти, що слова нашого опонента не мають під собою жодної підстави? І які можливі стратегії у такій ситуації?

 

Заняття 2. Базовий конструкт поняття та його складові. Що робить цю конкретну річ саме цією конкретної річчю, а не іншою? Що в речі головне, а що - не дуже? У чому принципова відмінність учнів від викладачів?

 

Заняття 3. Що є спільного між речами, як ми можемо їх порівнювати? Чому властивості речі це не самі речі. І чому люди це плутають? Які поняття збігаються між собою, а які ні? Яким чином це знання може допомогти в житті?

 

Заняття 4. Утворюємо з одних понять інші поняття. Боремося зі звичкою називати все чужими іменами тренуємося знаходити та бачити істині.

 

Завдання 5. Розділяємо й володарюємо. За допомогою поняття “вид”,  шукаємо і знаходимо помилки в тому, що люди робили до нас.

 

Заняття 6. Зв'язуємо поняття між собою. Отримуємо з одних суджень нові судження за допомогою магічного логічного квадрата.

 

 

Структура курсу

Заняття 1. Що таке логіка і навіщо вона нам потрібна? Як влаштований розумовий процес? Що відбувається, якщо наші думки неясні, суперечать одна одній, а висловлювання, що мали б бути суперечливими насправді не виключають одне одного? Як реагувати, якщо слова нашого опонента не мають під собою жодної підстави?

 

Заняття 2. Базовий конструкт - поняття та його складові. Що робить цю конкретну річ саме цією конкретної річчю, а не іншою? Що в речі головне, а що - не дуже? У чому принципова відмінність Олега Вінника від Джареда Лето, а батьків від викладачів?

 

Заняття 3. Що є спільного між речами, як ми можемо їх порівнювати? Чому властивості речі - це не самі речі, і чому люди це плутають? Які поняття збігаються між собою, а які ні, і яким чином це знання може допомогти в житті?

 

Заняття 4. Утворюємо з одних понять інші поняття. Називаємо речі своїми іменами, а не чужими. Чому це важливо.

 

Завдання 5. Розділяємо й володарюємо. Виділяємо види усього, що тільки можемо уявити. Шукаємо і знаходимо помилки в тому, що люди робили до нас.

 

Заняття 6. Зв'язуємо поняття між собою. Отримуємо з одних суджень нові судження за допомогою магічного логічного квадрата.

 

Заняття 7. Змушуємо судження говорити та використовуємо цю інформацію проти них, отримуючи нове знання.

 

Викладач:

Анастасія Турпетко

Викладач філософії та логіки. Досвід роботи викладання для студентів Таврійського національного університету 5 років.

 

6 лекцій щосереди о 19:30 (1,5 год).

Вартість: 1800 грн.

Реєстрація на курс: https://goo.gl/forms/HQdqzMj81GY5GeUJ2

 

З питаннями щодо курсу, звертатись: [email protected]

Усі анонси у нашому телеграм канал (Майбутні. Вечірні курси)


Організатор: Майбутні

24 Жовтня 2018 - 21 Листопада 2018

19:30 - 21:00

Притисько-Микільська, 5, Київ, Україна, 04655

https://www.facebook.com/events/1042117479332471/

Залишити відгук

0/2000 символів використано

Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.

Майбутні

м. Київ, вул. Притисько-Микильська, буд. 5

+380635648211

http://www.maibutni.com.ua/

https://www.facebook.com/Майбутні-IWonder-...

Написати повідомлення
Події